Haber Yayın Tarihi:

Gereksiz gerginlik

Saldırıyı protesto etmek amacıyla yapılan basın açıklamasının ardından dışarıdan bir grup, Çorum Emek ve Demokrasi Platformu üyelerine sözlü saldırıda bulundu. AK Parti aleyhine atılan sloganlara sinirlenin iki kişinin gruba sözlü saldırıda bulunması üzerine ortalık bir anda gerildi. Duruma zamanında müdahale eden emniyet görevlilerinin, sözlü saldırıda bulunan iki kişiyi alandan uzaklaştırmasıyla ortalık sakinleşti.

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde meydana gelen canlı bomba saldırısı tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da düzenlenen eylemle protesto edildi.

Çorum Emek ve Demokrasi Platformu tarafından düzenlenen eylemde saldırı lanetlenirken, AK Parti Hükümeti aleyhinde sloganlar atıldı.

Gazi Caddesi üzerindeki Eğitim Sen Çorum Şubesi önünde toplanan Çorum Emek ve Demokrasi Platformu Üyeleri, sloganlar eşliğinde Saat Kulesi yanındaki PTT Binası önüne kadar yürüdüler.

Platform üyeleri yürüyüş boyunca ‘katillerden hesabı emekçiler soracak’, ‘katil IŞİD Ortadoğu’dan defol’, ‘katiller halka hesap verecek’, ‘yaşasın halkların kardeşliği’, ‘anaların öfkesi katilleri boğacak’, ‘hırsız, katil AKP’ şeklinde slogan attılar.

Burada Çorum Emek ve Demokrasi Platformu adına açıklamada bulunan KESK Çorum Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Nevzat Veldet, Suruç’ta yaşanan vahşi katliamı lanetledi.

Yapılan korkunç saldırının Türkiye‘de ve Ortadoğu‘da özgürlük, barış ve kardeşlik mücadelesi yürütenlere karşı yapıldığını dile getiren Veldet, “Biz emek, demokrasi ve barış savunucuları olarak her zaman olduğu gibi savaşa karşı barışı, ölüme karşı yaşamı savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Basın açıklamasının ardından dağılmaya hazırlanan Çorum Emek ve Demokrasi Platformu üyelerine, AK Parti aleyhinde attıkları sloganlar nedeniyle dışarıdan 2 kişi tarafından sözlü saldırıda bulunuldu.  Hiç beklenmedik bir anda gelen sözlü saldırı bir anda ortalığın gerilmesine neden oldu.

Duruma zamanında müdahale eden emniyet görevlileri, gruba sözlü saldırıda bulunan iki kişiyi alandan uzaklaştırarak ortamın daha fazla gerilmesine engel oldular.

Düşünceni söyle, yorum yaz...