Haber Yayın Tarihi:

Fitil ateşlendi, pim çekildi, ortalık toz duman

turkiye-karisti-Suruç’taki kontrollü CIA patlaması bahanesi ile düze inen pkk’lı Amerikan köpekleri, gece boyunca anarşi eylemlerinde bulundular.

PKK militanları, dün Ağrı-Doğubayazıt yolunu trafiğe kapatırken, olaya müdahale eden Jandarmaya roketarlarla saldırdı. Cizre’de de iki kışlaya el yapımı patlayıcı atıldı. Bir uzman çavuş da özel aracıyla giderken durdurularak darp edildi.  Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sayfasında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) günlük faaliyetleri ve “önemli yurtiçi” olaylara ilişkin bilgi verildi. Iğdır’da, bir grup PKK militanı, Kavaktepe mahallesi Pamukgeçidi mevkisinde, bir çekiciye uzun namlulu silahlarla ateş ederek, Ağrı-Doğubayazıt karayolu trafiğe kapattı.

UZMAN ÇAVUŞ DARP EDİLDİ ARACI YAKILDI
Militanlar, olaya müdahale eden jandarma unsurlarına, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulundu. Ateşle karşılık verilmesi üzerine militan ateşleri kesildi. Şırnak’ın Cizre ilçesinde de Kara Kuvvetleri Komutanlığı 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı Yardımcılığı’na ait iki kışlaya, yüzleri maskeli bir grup el yapımı patlayıcı attı. Saldırılarda, her iki nizamiyede maddi hasar oluştu. Yüzleri maskeli 8-10 kişilik bir başka grup tarafından da Şırnak’ta, özel aracıyla giderken durdurulan uzman çavuş, darp edilerek yaralandı, aracı yakıldı.

ERZURUM’DA İŞ MAKİNESİ VE KAMYON YAKILDI

Erzurum Karayazı ilçesinde sivil bir firmaya ait, bir iş makinesi ve bir kamyon benzin dökülerek yakıldı. Kimliği meçhul kişi veya kişilerce Diyarbakır Silvan ilçe merkezinde de, bir çekici ve dorsesinde yüklü bulunan üç traktör yakıldı, bir uzman çavuşa ait Otomobil kullanılmaz hale getirildi.

CUDİ’DE İŞ MAKİNASI YAKILDI 2 İŞÇİ KAÇIRILDI
Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Cudi Dağı’nda, termik santral için kömür çıkaran özel bir firmaya ait iş makinası, PKK’lılar tarafından ateşe verildi. Şirkette çalışan 2 işçi ise teröristler tarafından kaçırıldı.

BURSA’DA YOLDAN GEÇEN ARAÇLAR TAŞLANDI

Bursa Yıldırım İlçesi, Otosansit ve Arabayatağı bölgelerinde bir grup pkk yandaşı, yoldan geçen araçları taşladı. Olayların sürmesi üzerine olay yerine gelen TOMA ve Çevik Kuvvet ekipleri de taşların hedefi oldu. TOMA ile yapılan müdahaleye rağmen kaçtıktan bir süre sonra tekrar saldırganlık yapan grup 4 saat boyunca aralıklı olarak taşkınlıklarını sürdürdü.

URFA’DA POLİSE MOLOTOFLU SALDIRI

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan bombalı saldırı sonrası Diyarbakır’da sokaklar karıştı. Bağlar ilçesi Emek Caddesi üzerinde bir araya gelen yaklaşık 100 kişilik grup, caddeyi trafiğe kapattı. Çöp konteynerlerini cadde üzerine bırakan grup, barikat kurarak caddeyi ateşe verdi. Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis, sokak aralarında saklanan yüzleri maskeli kişiler tarafından silah, molotof kokteyli ve ses bombalı saldırıya maruz kaldı. Yaşanan olaylar sonrası polis, grupları dağıtmak için çok sayıda biber gazı kullandı. Grup, atılan biber gazı sonrası ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...