Haber Yayın Tarihi:

Dodurga Madencilerine bir haber var

çelikler-kömür-1-300x224çelikler-kömür-2-300x225Çelikler Alpagut- Dodurga Kömür İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Gürler AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Çorum Milletvekili Dr. Cahit Bağcı’yı TBMM’deki makamında ziyaret ederek 25. Dönemde Milletvekili olarak seçilmesinden dolayı tebrik ederek “hayırlı olsun” dedi ve başarılar diledi. Bağcı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Dodurga Madeni hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

MADENCİ BİR AİLENİN ÇOCUĞUYUM

Bağcı; “Ailesi, akrabaları, köyü tamamen madenci olan, bir madenci çocuğu olarak yöremizdeki madenin emniyet tedbirleri alınmış olarak tekrar açılmasından yanayız. Bu konu ile ilgili olarak dün Çalışma Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Ahmet Erdem ile de görüşerek bilgi aldım. Soma ve Ermenek faciaları sonrası oluşan yeni durum ve TKİ ve Çalışma Bakanlığınca yapılacak yeni mevzuata göre tedbirlerin bir an önce alınmasını arzu ediyoruz” dedi. Bağcı, ayrıca Çelikler Holding’in işçilerin kıdem tazminatlarının ödenmesi hususundaki taleplerine duyarlı yaklaşarak hemen ödemesi nedeniyle teşekkür etti. Bağcı Hüseyin Gürler’den mevcut durum ve çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

MÜJDELİ HABER GENEL MÜDÜRDEN

Çelikler Kömür Genel Müdürü Gürler ise 100’den fazla işçinin yerüstünde çalışmak üzere işe alımının planlandığını söyledi. Halen 280 kişi ile faaliyetlerine devam eden Yerüstü Kömür Madeninden çalışan sayısının 400’e ulaşacağını söyledi. Ziyaret sonrası Bağcı; “Bu sevindirici haberi hem basın aracılığıyla hem de yarın bizzat Dodurga’ya giderek işçilerimize müjdeleyeceğim. Bir an önce işe başlamalarını istiyoruz” dedi.  madenciler

Düşünceni söyle, yorum yaz...