Haber Yayın Tarihi:

Bu hediye yöz yaşarttı

BayramÇorum’un Sungurlu İlçesinde Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Ramazan Bayramının ilk gününde iki engelli vatandaşa akülü araba hediye ederek sevindirdi…

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner akülü arabaları Belediye Meclis üyeleri ve Başkan Yardımcılarıyla birlikte teslim etti. Başkan Şahiner ilk olarak Bahçelievler mahallesinde yaşayan Uğur Mendilli’yi evinde ziyaret ederek bayram sürprizi yaptı. Başkanı karşısında gören Mendilli ailesi mutluluklarını dile getirerek Başkan Şahiner’e teşekkür ederek, “Allah razı olsun sizden başkanım. Hacca gitmiş gibi oldunuz. Uğuru ve bizleri çok memnun ettiniz” dediler.
Uğur Mendilli’de Başkan Şahiner’e ayrıca teşekkür ederek, “Başkanım bana bu bayramda en büyük hediyeyi verdiniz. Artık bende dışarıda gezebileceğim. Her şey gönlünüzce olsun” dedi. Başkan Şahiner Uğur Mendilli’nin başını okşayarak, “Siz engelli vatandaşlarımızı hiç bir zaman unutmadık” dedi. Engelli vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için ihtiyaca göre tekerlekli sandalye ve akülü araç hediye ediyoruz diyen Başkan Şahiner, Akülü araçların engellilerin hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştıracaklarını umut ettiğini kaydetti.

Başkan Şahiner İkinci akülü arabayı Hacettepe Mahallesi Ahmet Yesevi Sitesi’nde oturan Adem Karıkın oğlu engelli Ziya Karık’a hediye etti. Karık ailesini evinde ziyaret eden Başkan Şahiner, engelli Ziya Karık’ı yerden kendi kaldırarak yeni akülü arabaya koydu. Başkan Şahiner’e teşekkür eden Karık, “Yeni akülü arabamla artık daha çok mutlu olacağım” dedi. Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’ “İlçemizde de çok sayıda engelli vatandaşımız var. Hayatın insana neler getireceği hiç belli olmaz. Bu gün sağlıklı gezerken, yarın aynı durumda bizler de olabiliriz. Sungurlu için planladığımız bütün projelerimiz engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmaktadır. Bugün de onların bayramda daha rahat gezebilmeleri için akülü arabalar hediye ettik. Belediyemizin bu konudaki hassasiyeti devam edecek.” dedi.

ÇORUM'UN SUNGURLU BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR ŞAHİNER EVLERİNDE ZİYARET ETİTĞİ İKİ ENGELLİYE AKÜLÜ ARAÇ HEDİYE ETTİ (SERKAN ŞANSEVER/ÇORUM-İHA)

Düşünceni söyle, yorum yaz...