Haber Yayın Tarihi:

Uslunun koruması Tesadüfen yakaladı

Çorum’da çeşitli suçlardan araması bulunan bir zanlı AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’nun koruması tarafından kıskıvrak yakalandı.
Olay, 3 Temmuz Cuma günü meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, merkeze bağlı Taşpınar köyünü ziyarete giden milletvekili Salim Uslu’nun konvoyunda bulunan bir araç, bir istasyondan akaryakıt aldıktan sonra aynı köye giderken İ.H. yönetimindeki başka bir araç tarafından taciz edilerek önü kesilmeye çalışıldı. Sürücünün haber vermesi üzerine koruma polisi Uğur Yiğit olay yerine gitti. İ.H.’nin olay yerinden uzaklaşması üzerine belirtilen akaryakıt istasyonuna giden Yiğit ve diğer koruma polisleri aracın akaryakıt istasyonundan itibaren konvoydaki otoyu takip ettiğini belirledi.
Güvenlik kameralarından yapılan incelemede aracın sahibinin İstanbul’da yaşadığı belirlendi. Araç sahibi ile görüşen Yiğit, plakanın bir hafta önce İstanbul’dan çalındığı ve aynı renk ve modelde başka bir otomobile takıldığını tespit etti. Bunun üzerinde aracın bulunması için çalışma başlatan Yiğit, zanlı İ.H’yi Adliye Sarayı önünde otoya binerken kıskıvrak yakaladı.
Hakkında yağma, hırsızlık ve uyuşturucu gibi suçlardan sabıkası bulunan İ.H. Çorum’daki polis ekiplerine teslim edildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...