Haber Yayın Tarihi:

Hayret, ramazan bitti yemekhane açıldı

24324qweaKapandığı günden beri gündemden düşmeyen Çorum Valilik yemekhanesi açıldı. Ramazan Ayı’nın gelmesi ile birlikte Vali Ahmet Kara tarafından tadilat gerekçesiyle kapatılan ve Türkiye gündeminde yer alan yemekhane hizmete açıldı.
Hatırlanacağı gibi Çorum Eğitim-Sen ve bazı sendikalar tarafından açıklamalar yapılmış ve HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu da yemekhanenin kapatılmasını meclis gündemine taşıyarak soru önergesi vermişti.
Vali Ahmet Kara yaptığı yazılı açıklamada Çorum Valiliği Yemek Servis İşletme Yönergesinin 21. maddesi gereği; Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce rutin olarak yapılan denetim neticesinde tespit edilen eksikliklerin önemli bir kısmı giderilmiş olup, tamir ve tadilat işlemlerinin devam etmesine rağmen, kalan eksikliklerin yemekhanenin hizmet vermesine engel teşkil etmemesi nedeniyle, yemekhanenin hizmete açılacağını geçtiğimiz hafta duyurmuştu.
Yemekhane pazartesi günü hizmete açılarak hizmet vermeye başladı. Valilik personeli yemekhanenin açılması ile memnun kaldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...