Haber Yayın Tarihi:

Bebek cesedi var dediler….

vay beÇorum’da poşet içerisinde otluk alana atılan bir kuzuya ait kafa ve bağırsaklarını bebek cesedi sanan mahalle sakinleri polisi ve gazetecileri hareketlendirdi.
Olay Çorum’un Kale Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalle’nin çocukları çöp poşetine sarılı otluk alana bırakılan bir kuzuya ait kafa ve bağırsakları bebek cesedi sanıp yakınlarına bildirdi. Bir mahalle sakini poşeti açtığında çürümeye yüz tutmuş et parçalarını, parçalanmış bebek cesedi sanıp 155 polis imdat’ı arayıp, “ Bebek cesedi bulduk” diyerek polisten yardım istedi.
Olay yerine gelen polis yaptığı incelemede poşet içerisinde bir süre önce kesilmiş kuzu kafası bağırsaklar buldu. Polisler yaptığı incelemede poşetin içindekilerin kuzu kellesi ve bağırsakları olduğunu tespit edip yapılan işlemlerin ardından olay yerinden ayrıldı. Bu durumdan etkilenen 65 yaşındaki mahalle sakini Sevim Alıç, yaşananları gazetecilere anlattı.
Alıç “Mahallede oyun oynayan çocuklar koşarak yanımıza geldi. Otluk alanda “Çocuk cesedi var” diye bağırıp bizden poşete bakmamızı istediler. Ben çok korkmuştum. Komşumuzu gönderdik. O gidip baktı. Kokudan yaklaşamadığını söyledi. Polise “Bebek cesedi var” diye haber verdik. Sonra polis geldi. Kontrol ettiler ve bize bir kuzuya ait kelle ile bağırsakları olduğunu söylediler. Belediyeden gelip poşeti alacaklar diyerek buradan ayrıldılar” dedi.
Mahalleye gelen belediye işçileri kuzuya ait kafa ve bağırsakları alıp çöp aracına alırken, Belediye işçisi Ali Aslan ise “Bu bir haftalık atılmış kuzu kafası ve bağırsakları otluk alanda kurtlanmış durumda. Koku olduğu için halk şüphelenmiş, bebek cesedi sanmışlar ihbar etmişler.
Polis belediyeyi arayıp poşeti kaldırmamızı istedi” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...