Haber Yayın Tarihi:

Vali olayına Köse sessiz kaldı ama o konuştu

25874llÇorum’da tartışma konusu olan Valilik yemekhanesinin kapatılması meclis gündemine taşındı. Fakat ilginç olan durum soru önergesinin CHP’nin Çorum’da tek milletvekili olan Tufan Köse’den değil, HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu’dan gelmesi dikkat çekti.
Kenanoğlu, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün yanıtlaması talebiyle verdiği önergede, “Çorum katliamını anma programı için 3 Temmuz’da gittiği kentteki halk toplantılarında, Çorum Valiliği yemekhanesinin kapalı olduğu bilgisini aldığını” ifade etti.
Kenanoğlu, “Çorum Tarım İl Müdürlüğünün Nisan ayında yaptığı denetlemede yemekhanede bazı eksiklikler tespit edilmiş ve boyanması gerektiğine karar verilmiştir. Ancak Nisan ayında yapılması gereken boyama işlemi Ramazan ayına ertelenmiş, Ramazan ayında bina bakıma alınmış ve boyama işlemi 2 gün sürmüştür. İçerisinde, Tapu müdürlüğü, Kadastro, Sosyal Hizmetler, Bayındırlık, Milli Emlak, Defterdarlık, Göç Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü bölümlerinin de bulunduğu ve yaklaşık olarak 500 kişinin yemek yediği yemekhane yapılan bakım onarım çalışmalarından sonra tüm itirazlara rağmen tekrar hizmete açılmamıştır” dedi.
Kenanoğlu, şu soruların yanıtlanmasını istedi: Yaklaşık 500 kişinin yemek yediği yemekhane tamir bakım işlemleri bittiği halde neden tekrar hizmete açılmadı?
Eğer çalışanlara söylendiği gibi Ramazan ayı nedeni ile kapatılmış ise, her çalışanın oruç tuttuğu bilgisine nasıl ulaşıldı?
Valilik yemekhanesi kapatıldıktan sonra, oruç tutmayan çalışanların öğlen yemeği haklarının nasıl iade edilmesi düşünülüyor?
Çorum Valiliğinin bu keyfi tutumuna karşı nasıl bir yaptırım uygulanması düşünülüyor?
Kenanoğlu’nun bu önergesi karşısında CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse’nin sessiz kalması bazı çevreler tarafından tepki çekti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...