Haber Yayın Tarihi:

Hırsızlar İftarda çaldılar

kss-hurdalık-2-446x300Sanayide iftar saati hırsızlık Çorum Sanayi Sitesi’nde iftar vakti in cin top oynamaya başladığı sıralarda hırsızlar da sanayi sitesinin yolunu tutmaya başlıyor. İşyerlerini erken kapatıp iftar açmak için evin yolunu tutan esnaf, ‘iftardan sonra gelir işlerime devam ederim’ düşüncesiyle işyerlerinin önünde malzemelerini bırakıyor ancak iftardan sonra geldiğinde malzemelerin yerinde olmadığını görünce ise şok oluyor. Özellikle iftar saatini seçen hırsızlar da girişinde güvenliği olmayan sanayi sitesinde adeta cirit atıyorlar.

 

GENİŞ BİR ALAN TEL ÖRGÜYLE ÇEVRİLDİkss-hurdalık-3-446x300

Hırsızlık olaylarının artması üzerine Oto Tamirciler Esnaf Odası ise Çorum Belediyesi ile ortaklaşa bir çalışma başlatarak geniş bir alanda tel örgü çalışması yaptı. Burada firma sahiplerinin güvenlice malzemelerini koyabilecekleri bir alan oluşturulurken, buna karşın malzemelerini bu alan yerine işyeri önüne koymayı tercih eden esnaflar ise hala hırsızlık olayları ile karşı karşıya gelmeye devam ediyor.

 

HIRSIZLARIN YERİ TESPİT EDİLDİ kss-hırsızlık-2-448x300

Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun, iftar saatinde sık sık sanayi sitesine gittiğini belirterek, önceki gün yine bir hırsızlık olayına şahit olduğunu anlattı. At arabalarıyla sanayi sitesine gelen bazı kişi ya da kişilerin işyerlerinin önündeki malzemeleri çaldıklarını gözlemlediğini ve “Siz kimsiniz, burada ne yapıyorsunuz, hemen aldıklarınızı yerine bırakın” demesine rağmen, hırsızların at arabasına binerek hızla kaçmaya başladıklarını söyledi. Durumu polise bildirdiğini aktaran Başkan Uzun, polisin hırsızların jandarma bölgesine kaçmasından dolayı bir şey yapamadığını ancak durumu jandarmaya bildirdiğini, jandarmanın da hemen gönderdiği bir ekiple hırsızların yerini tespit ettiğini kaydetti.

 

AT ARABALARINA EL KONULDUkss-hırsızlık-4-491x300

Daha önce Çorum Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ile ortak bir çalışma yaptıklarını ve bu çalışma sonucunda hırsızların at arabalarının toplatıldığını ifade eden Necmettin Uzun, sayıları 20’leri bulan at arabalı hırsızların bu çalışma ile sayılarının düşürüldüğünü ancak hala birkaç kişinin bu yöntemle hırsızlık yapmaya devam ettiğini gözlemlediklerini dile getirdi. kss hırsızlık

 

GÜVENLİK NOKTASI OLUŞTURULACAKnecmettin-uzun-1-448x300

Oto Tamirciler Esnaf Odası olarak Çorum Sanayi Sitesi’nde güvenlik noktası kurulması için çalışmalarının olduğunu aktaran Uzun, güvenlik noktası ile hırsızlık olaylarının bir daha yaşanmayacağına dikkat çekti. Güvenlik noktası için fizibilite çalışmalarının Valilik, Belediye ve Emniyet’le birlikte ortak hareket edilerek devam ettiğini vurgulayan Necmettin Uzun, Oda Başkanlarının da desteğini alarak en kısa zamanda güvenlik noktasının kurulacağı gibi sanayi çevresinin de tel örgüyle çevrileceğini söyledi.

 

BAŞKAN KÜLCÜ’YE HURDALIK TEŞEKKÜRÜkss-hurdalık-1-513x300

Uzun, ayrıca hırsızlık olayları başta olmak üzere görüntü kirliliğine neden olan hurda araçların toplanılması için geniş bir alanda tel örgü çalışması yapılmasında emeği geçen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...