3 Temmuz 2015 Haber Yayın Tarihi:

Proje şahane de..

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Osmancık ilçesinde gerçekleştirilecek Kızılırmak Islah Projesinin şehrin çehresini değiştirecek ve turizme ivme kazandıracak bir proje olduğunu söyledi.

Kızılırmak Islah Projesinin ihalesinin 26 Haziran 2015 Cuma günü gerçekleştirildiğini hatırlatan Karataş, proje kapsamında Kızılırmak yatağının genişletilerek çevre düzenlemesinin yapılacağını kaydetti. Başkan Karataş yaptığı açıklamada “Kızılırmak Islah Projesi şehrimize yapılan en büyük kamu yatırımlarından birisi olacak. Proje kapsamında ırmak yatağı ıslah edilerek her iki yakasına duvar yapılacak. Projede Kızılırmak üzerindeki asma köprünün yerine de tarihi Koyunbaba Köprüsü ile birlikte siluet oluşturacak estetik bir köprü yer alıyor. Proje tamamlandığında hem ilçemiz büyük bir taşkın riskinden kurtulmuş olacak hem de ilçemizin Kızılırmak´tan turizm olarak daha fazla yararlanmasına katkı sağlanmış olacak” dedi.

KOYUNBABA KÖPRÜSÜ, KIZILIRMAK VE KANDİBER KALESİ MANZARASI

Kızlırmak Islah Projesi ile birlikte Koyunbaba Köprüsü ile Osmancık Kalesinin de restorasyonun tamamlanmış olacağını belirten Karataş “Kızılırmak Islah Projesi kapsamında Anadolu´nun en büyük köprüsü olan Koyunbaba Köprüsünün bütün ayakları açılacak ve köprünün tüm gözlerinden Kızılırmak akacak. Koyunbaba Köprüsünün restorasyonu şu anda devam ediyor. Osmancık Kalesinin restorasyonu tamamlanmak üzere. Kızılırmak Islah Projesi de tamamlandığında tarihi Koyunbaba Köprüsü, Osmancık Kalesi ve Kızılırmak´ın bir arada oluşturduğu manzara başka hiçbir şehre nasip olmayacak bir güzelliktir. Bu çalışmalarla birlikte şehrimizin gelecekte turizmden yararlanma potansiyelinin artacağına inanıyorum. Kızılırmak sahili bu gün olduğundan çok daha fazla kişiye hizmet verecektir diye düşünüyorum” dedi. Yapılan yatırımlarla Osmancık´ın daha güzel ve daha yaşanabilir bir şehir olacağını kaydeden Karataş, Kızılırmak Islah Projesinin gerçekleştirilmesinden dolayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Bakanlık Müsteşarı Lütfi Akça´ya ve milletvekillerine teşekkür etti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...