2 Temmuz 2015 Haber Yayın Tarihi:

Çorum Emniyetinde neler oluyor?

imagesPolis-Meslek-Eğitim-Merkezleri-Yönetmeliği-Değişti-iceriksSon zamanlarda sıkı yol kontrolleri ve aşırı güç kullanma ile basının gündeminden düşmeyen Çorum Emniyet Müdürlüğü, bu defa personellerin aniden ilçelere dağıtımı ile gündemdeki yerini aldı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Bahçelievler polis merkezi memurlarının aniden ve neden açıklanmadan ilçelere görevlendirilmelerini aşayişteki memurların ilçe lere görevlendirilmeleri takip etti. Karakollarda görev yapan polislerin sayısı azalınca görev yüküde yükseldi. İlçelere gönderilen memurların yerine memur atamaları yapılmayınca işler durma noktasına geldi. 10 memurun yaptığı işler şu anda 4 veya 5 memurun sırtına yük oldu. hem iş yoğunluğu hemde fiziksel yorgunlukların baş göstermesi ile karakollarda stresli davranmalar baş göstermeye başladı. İl Emniyet müdürünün olaya el atarak düzenin rantabıl hale gelmesi bekleniyor.

Aniden yapılan görevlendirmelere bir anlam veremeyen vatandaşlar ise olayın nedenlerini sormaya başladı. İsminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, ” Aniden yapılan memur görevlendirmelere neden ve açıklama getirilmezken, yerlerine başka memurların verilmemesi akıllara başka sorular getiriyor. Eskiden 10-15 memurun yaptığı işleri şimdilerde 4-5 memur yapmak durumunda. Hal böyle olunca işler aksıyor ve gecikiyor. memurlar stresli vatandaş stresli oluyor ve tartışmalar yaşanıyor. Artık vatandaşla memurların kavga derecesine tartışmaları bizlere yakışmıyor. Bu tür tatsız gelişmeler yaşamak istemiyoruz. ilçelere görevlendirilen memurların aileleri perişan hastası olanlar var, öğrencisi olanlar var. Neticede bu memurlarda bizim çocuklarımız. Kurumun işine karışmak olmasın ama birileri artık hem halkı hemde memurları düşünmeli” dedi.  polis (1)

Düşünceni söyle, yorum yaz...