17 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

Sahte vali 40 binlirayı alamadan yakalandı

timthumb (10)Hakkari’de, bir iş adamını “Valiyim” diye arayıp yardım adı altında para sızdırmaya çalışan bir kişi Çorum’da gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, olay Hakkari’de meydana geldi. Maden işleri ile uğraşan A.Ç isimli iş adamını arayan bir kişi, kendisini vali olarak tanıtarak bir hasta olduğunu ve bu hasta için 40 bin TL gönderilmesini istedi. Bunun üzerine valiliği arayan iş adamı durumun böyle olmadığını öğrenince savcılık ve emniyete haber verdi. Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kısa sürede şahsın telefonunu tespit etmeyi başardı. Çorum’dan telefonla aradığı tespit edilen şahsın yakalanması için Çorum Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışma yapıldı. Hakkari’den Çorum’daki bir banka şubesine para gönderildi. Bankada bekleyen polis memurları, şahsı parayı almaya çalışırken suçüstü yakaladı.
Hakkari Valiliği, kendi resmi internet sitesinde bir duyuru yaparak, ”Son günlerde Hakkâri Valiliği adı altında farklı amaçlarla vatandaşlardan yardım talep edildiği yönünde duyumlar alınmıştır” denildi. Açıklamanın devamında, “Valiliğimiz adı altında herhangi bir ‘yardım toplama’ uygulaması kesinlikle bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için sebebi ne olursa olsun yardım isteyen çıkar amaçlı kişilere karşı duyarlı olunması ve bu tür kişilerle karşılaşılması durumunda mutlaka 155 polis yardım hattına bilgi verilmesi önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...