16 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

Bunlar Mimar Sinanın Kitap kurtları

Adlina 3birinci akın Kitap kurdu

Çorum Mimar Sinan Anaokulu, Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen “Baba Bana Kitap Okur Musun?” kampanyası çerçevesinde okul bünyesinde en çok kitap okuyan öğrencilerini ödüllendirdi.

Hafta içerisinde gerçekleştirilen kısa bir törenle  4-5 yaşlarında kitap okumada derece yaparak kitap kurdu ünvanını alan öğrencileri, kendilerini kitap kurdu derecesinde eğiten öğretmenleri Güllü Şahin ve Esin Kocaoğlu tarafından ödüllendirildiler.

5 ay süren kampanya sonucunda okul birinci ve ikincisi Esin Kocaoğlu’nun öğretmenliğini yaptığı Kelebekler sınıfından çıkarken 3. cü ise Güllü Şahin’in Papatyalar sınıfından Adlina Gören oldu. Akın Zembil’in birinci, Kayra Yıldırım’ın ikinci olduğu kampanyada okul üçüncüsü ise  Adlina Gören oldu.

Derya Bence’nin öğretmenliğini yaptığı Uğur Böcekleri sınıfı da bu yıl Mimar Sinan Ana Okulunda en çok kitap okuyan sınıf ünvanını aldı. Mimar Sinan Anaokulu 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının sona ermesi nedeniyle öğrenciler için mezuniyet törenleri düzenledi. Okul gösteri salonunda 13 sınıf için ayrı saatlerde düzenlenen törenlerde, minikler cübbe giyip, kep taktılar. Ailelerin de katıldığı törenlerde çocuklar önce öğretmenlerinden katılım belgelerini ve gelişim raporlarını aldılar. Törenler sırasında Okul Müdürü Semiha Ateş ve Müdür Yardımcısı Mehmet Serdar Yalçın “Baba Bana Kitap Okur Musun?” kampanyasında en çok kitap okuyan öğrencilere temsili altın, gümüş ve bronz madalya taktı ve kitap kurdu belgesi verdi. Çocuklara çeşitli hediyelerin de verildiği törende konuşan Okul Müdürü Semiha Ateş, “Baba Bana Kitap Okur Musun?” kampanyasında elde edilen başarının aslen babaların başarısı olduğunu vurgulayarak, “Bizim öğrencilerimiz henüz okuma yazma bilmiyorlar. Dolayısıyla okumak ya da okumamak onların elinde değil. Anne ve babalar okursa, kitabı tanıyorlar. Bu kampanya vesilesiyle çocuklarımızın çoğu kitap sevgisi kazandı. Bugün öğrencilerimizin neredeyse tamamı kütüphaneye üye oldu. Velilerimizin duyarlılığı olmasaydı bu başarıyı elde edemezdik. Duyarlılık gösteren bütün velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Kitap okumanın insan gelişiminde çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Ateş, iyi yerlere gelmiş kişilerin genelde düzenli kitap okuma alışkanlığı kazanan bireylerden çıktığını anlattı. Ateş, bu kampanyanın bir artısının da çocukların babalarıyla vakit geçirme imkanı bulmaları onduğunu anlatarak, “Babalarımız maalesef çocuklarıyla anneler kadar ilgilenemiyor. Bu kampanya babaların çocuklarıyla kaliteli zaman geçirebilmeleri için çok güzel bir fırsat oldu. Kampanya bu yıl sona erdi fakat Mimar Sinan Anaokulu öğretmenleri bunu bir gelenek haline getirmeyi ve kampanyayı önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyor. Kampanyanın yürütülmesinde öğretmenlerimizin gayretini de yok sayamayız. Onların yönlendirmeleri olmasaydı, kampanyayı bu derecede önemsemiş olmasalardı kitap okuma alışkanlığı bu derecede yayılamazdı” diye konuştu. Semiha Ateş, konuşmasının ardından kampanyada 309 kitap okuyarak okul birincisi olan Akın Zembil’in madalyasını taktı. Ayrıca Akın Zembil adına düzenlenen plaket ve kitap kurdu belgesini baba Murat Zembil törene katılamadığı için babayı temsilen anne Derya Zembil’e verdi. 227 kitap okuyarak okul ikincisi olan Kayra Yıldırım’ın madalyasını Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Serdar Yalçın taktı ve kitap kurdu belgesini baba Kahraman Yıldırım’a verdi. 134 kitap okuyarak okul üçüncüsü olan Adlina Gören’in madalyasını da yine okul müdürü Semiha Ateş taktı ve kitap kurdu belgesini de baba Hakan Gören’e verdi. Mezuniyet törenlerinde ayrıca sınıflar bazında en çok kitap okuyan ilk üç öğrenci de madalya ve belgelerle ödüllendirildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...