16 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

Barlık’a şok suçlama

çorum-tso-meclisi-2-300x208Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Halil Erkan, Çorum’un otel altyapısının yetersiz olduğunu belirterek, mevcut 5 yıldızlı otelin sahibini ağır sözlerle eleştirdi…

Bugün yapılan TSO Meclis Toplantısı’nda konuşan Halil Erkan, açıklamaları ile toplantıya damga vurdu. Erkan, Çorum’a gelecek kurumsal 5 yıldızlı bir oteller zincirine; milletvekilleri, valilik, belediye, bürokratlar, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının destek vermesini istedi.

HEDEFİNDE OTEL SAHİBİ VARDI

Erkan, konuşmasının ilerleyen bölümlerinde Çorum’un tanınmış iş adamlarından 5 yıldızlı Anitta Otel’in sahibi Uğur Barlık’ı hedef alarak şunları kaydetti: “İlk olarak şunu belirteyim ki mevcut bu otelin temelleri atıldığında herkes gibi şahsım olarak bende gururlandım. Çünkü misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz, toplantı ve seminerler düzenleyebileceğimiz hatta düğünler yapabileceğimiz kurumsal ve modern bir otelin ilimizde yapılacak olması herkes gibi beni de mutlu etti. Ancak zaman geçtikçe şahsım adına söylüyorum hayal kırıklığına uğradım. Çünkü bu otel ayrım yapmadan tüm Çorum’a mal olması gerekirken Çorumlunun sevdiği bir yatırım olmaktan çıkmış, tamamen otel sahiplerinin şahsi egolarını tatmin ettiği bir işletme haline dönüşmüştür.

OTELE GİRİŞLER ENGELLENİYOR

Tüm Çorum’un yakından tanıdığı otel sahipleri amansız ve gereksiz bir şekilde otele kendi istediği insanların girip çıkmasını sağlamaya çalışmaktadır. Bu otel sahipleri tamamen şahsi sorunlar ve ticari kaygılar uğruna kimilerinin düğün törenlerini kimilerinin otelden faydalanmasını hatta kişilerin otele girişini dahi hiç bir haklı gerekçe göstermeksizin engellemektedir. Otelin profesyonel kurumsal bir yönetimle yönetilmemesi sebebiyle farklı zamanlarda birçok kişi mağdur olmuş ve olmaya da devam etmektedir.

BU SORUNU İŞ DÜNYASI BİLİYOR

Bu durumdan Çorum’da işletmesi bulunan hemen hemen tüm iş dünyası haberdardır ve bir o kadar da mağdurdur. Çünkü otel sahiplerinin husumet beslediği kişiler bu otelde herhangi bir organizasyon yapamadığı gibi yakınları ya da mensubu bulunduğu kurum ve kuruluşların yapmış olduğu toplantılara davetlere hatta düğünlere dahi katılamamaktadır. Bahsetmiş olduğum bu örnekler geçmişte yaşanan ve çoğumuz tarafından bilinen olaylardan bazılarıdır. Bu sebeplerle Çorum’un gelişen ve hızla büyüyen sanayi yatırımları üniversitemizin her geçen gün öğrenci kapasitesini artması ve daha da önemlisi Çorum halkının ihtiyaçları sebebiyle ikinci bir 5 yıldızlı otel ihtiyacının gündeme alınması gerektiğini düşünüyorum. En azından ilimizde tek olan 5 yıldızlı bu otel sahiplerinin tekel durumda olmalarının ve bu durumdan güç alarak sergilediği tutum ve davranışlarının da bu vesileyle son bulacağına inanıyorum.

Düşünceni söyle, yorum yaz...