16 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

5 Yaşındaki 3 Afacan 670 kitap okudu

Adlina 3ikinci Kitap kurdubirinci akın Kitap kurdu

Baba Bana Kitap Oku’ kampanyasında Mimar Sinan Ana Okulunda 3 afacan bir eğitim sezonunda 670 kitap okuyarak kendi çaplarında rekor kırdılar.

309 kitap okuyarak okul birinci Akın Zembil, 227 kitap okuyarak okul ikincisi  Kayra Yıldırım ve 134 kitap okuyarak okul üçüncüsü Adlina Gören oldu. Öğretmenleri Güllü Şahin Ve Esin Kocaoğlu tarafından  sertifika ve madalyalarla ödüllendirilen afacanlara bir de kep merasimi düzenlendi.

Mimar Sinan Ana Okulu Müdür ve Yardımcılarınında hazır bulunduğu törende bir konuşma yapan Okul Müdiresi Semiha Ateş, ”iyi yerlere gelmiş kişilerin genelde düzenli kitap okuma alışkanlığı kazanan bireylerden çıktığını anlattı. Ateş, bu kampanyanın bir artısının da çocukların babalarıyla vakit geçirme imkanı bulmaları onduğunu anlatarak, “Babalarımız maalesef çocuklarıyla anneler kadar ilgilenemiyor. Bu kampanya babaların çocuklarıyla kaliteli zaman geçirebilmeleri için çok güzel bir fırsat oldu. Kampanya bu yıl sona erdi fakat Mimar Sinan Anaokulu öğretmenleri bunu bir gelenek haline getirmeyi ve kampanyayı önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyor. Kampanyanın yürütülmesinde öğretmenlerimizin gayretini de yok sayamayız. Onların yönlendirmeleri olmasaydı, kampanyayı bu derecede önemsemiş olmasalardı kitap okuma alışkanlığı bu derecede yayılamazdı” dedi.

‘Baba Bana Kitap Oku’ kampanyasında 309 kitap okuyarak okul birincisi olan Akın Zembil’in madalyasını taktı. Ayrıca Akın Zembil adına düzenlenen plaket ve kitap kurdu belgesini baba Murat Zembil törene katılamadığı için babayı temsilen anne Derya Zembil’e verdi. 227 kitap okuyarak okul ikincisi olan Kayra Yıldırım’ın madalyasını Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Serdar Yalçın taktı ve kitap kurdu belgesini baba Kahraman Yıldırım’a verdi. 134 kitap okuyarak okul üçüncüsü olan Adlina Gören’in madalyasını da yine okul müdürü Semiha Ateş taktı ve kitap kurdu belgesini de baba Hakan Gören’e verdi. Mezuniyet törenlerinde ayrıca sınıflar bazında en çok kitap okuyan ilk üç öğrenci de madalya ve belgelerle ödüllendirildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...