15 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

Hastanede mobil uygulama

hastane-2-300x185hastane-1-300x173

Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, muayene olmak için sıra bekleyen hastalara yönelik devrim niteliğinde bir uygulamaya imza attı…

Çorum ve bölgenin örnek sağlık kuruluşlarından Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hastalara daha iyi şartlar altında hizmet verebilmek amacıyla örnek bir çalışmaya imza attı. Artık hastaların uzun süre poliknilikler önünde sıra beklemelerini gerek kalmadı. Geliştirilen bir yazlım sayesinde hastalar sıralarını cep telefonlarından anlık takip edebilecek. Sırası gelen hastaya da yine mobil uygulama üzerinden bilgi verilecek.

UYGULAMA NASIL ÇALIŞIYOR

Konu ile ilgili olarak hastane yönetiminden yapılan açıklamada, hastaların yaz aylarında hastane içerisinde sıcaklar nedeniyle bunaldıkları kaydedildi. Bu sorunu çözmek amacıyla hastanenin otomosyan firması olan Alpdata Yazılım tarafından mobil telefonlarda hastaların sıralarını takip edebilmelerine olanak sağlayan yeni bir uygulama geliştirildiği vurgulandı. Sıra Takip Sistemi adı verilen bu uygulama ile muayene sırası gelen hastalara anlık bilgi verildiği ve hastanın sırası geldiği saatte poliklinik önünde hazır bulunduğu belirtildi. Hastalar hastanede bulunan karekod barkodlarını mobil cihazlarına okutarak ya da http://gg.gg/takip adresinden yeni uygulamayı kullanabilecekler.

Düşünceni söyle, yorum yaz...