4 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

ÇIRAKLIK EĞİTİME KAYITLAR 1 TEMMUZ-18 EYLÜL ARASI

ÇıraklıkŞehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi’ne kayıtların 1 Temmuz-18 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Merkez Müdürü Fuat Karacif, merkezin tatil süresi boyunca açık olacağı bilgisini verirken, herhangi bir liseye gitmek istemeyen öğrencilerin, açık liseye ve aynı zamanda merkezlerine kayıt yaptırabileceklerini kaydetti.
9-30 Haziran 2015 tarihleri arasında da Kalfalık-Ustalık sınavlarının yapılacağını dile getiren Karacif, konu ile ilgili şu bilgileri paylaştı:
“Merkezimizde geçen hafta kariyer günleri çerçevesinde mezun olacak öğrencilerimiz ufkunun açılması açısından, daha önceden merkezimizden mezun olup sektörde iş sahibi olanlarla söyleşi yapılmış öğrencilere çeşitli konularda tecrübeler aktarılmıştır. Yine öğretmen arkadaşlarımız tarafından mevcut ortaokullarımız ziyaret edilerek merkezimizin tanıtımı yapılmış, aynı zamanda açık lise kayıt merkezi olduğumuz okul yöneticileri ve rehber öğretmenlerine hatırlatılmıştır. Kayıtlarımız 1Temmuz-18 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Merkezimizin tatil süresince açık olduğu, herhangi bir liseye gitmek istemeyen öğrencilerimiz, açık liseye ve aynı zamanda merkezimize kayıt yaptırabilecektir.
Merkezimizde 9-30 Haziran 2015 tarihleri arasında Kalfalık-Ustalık sınavları yapılacak olup sınav tarihleri ilan panomuzda ve web sayfamızda yayınlanmıştır.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...