2 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

Sağlıkçılar tek ses tek yürek oldular

Hekim 1Hekim 2gökhan-bilgili-çorum-özel-hastanesi-2kınıyoruz-3

Çorum Özel Hastanesi çalışanları, Samsun’da silahlı saldırı sonucu öldürülen Dr. Kamil Furtun için kitlesel basın açıklaması düzenleyerek yaşanan saldırıya tepki gösterdiler.

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevi başındayken uğradığı silahlı saldırı sonucunu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun’un öldürülmesi, Çorum Özel Hastanesi sağlık çalışanları tarafından yapılan kitlesel bir basın açıklaması ile kınandı.

Sağlık çalışanına şiddeti kınayan basın açıklamasında, tüm halka çağrıda bulunularak yaşanan bu saldırılara karşı daha duyarlı olması çağrısında bulunuldu.

Çorum Özel Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Gökhan Bilgili, yaptığı basın açıklamasında ise, Hekiminden ebe ve hemşiresine, eczacıdan teknisyenine ve medikaline tam kadro çalışanıyla sağlık hizmeti verdiklerini belirten Bilgili, son günlerde Sağlık ve Şiddet kelimelerinin sürekli olarak birlikte anılması ve bu söylemler üzerinden bir gündem oluşturulmasının rahatsızlık verici olduğunu söyledi.

Bilgili, “Saldırılarda; sağlık ve şiddet kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından dolayı derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız.” dedi.

Son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik yaşanan olayların sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu tüketme noktasına getirdiğini belirten Bilgili, “Biz sizlerin sayesinde varız. Sizlerin duaları ve desteğiyle ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddettin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumu sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor. Doktorlarımıza sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarına şiddeti ve vahşeti reva görenleri canavar olarak niteleyen Bilgili, şiddet olayları üzerinden hesaplar yapanlara ve insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkın daha duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...