2 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

Belediyeden bir cami daha

imam_hatip_temel_atma-1 imam_hatip_temel_atma-2 imam_hatip_temel_atma-4 imam_hatip_temel_atma-7 imam_hatip_temel_atma-18 imam_hatip_temel_atma-21 imam_hatip_temel_atma-23 imam_hatip_temel_atma-191

100 derslikli okul, 4 minareli ve 1.500 kişi kapasiteli uygulama camisi ve 300 öğrenci kapasiteli yurt ve spor salonunun olacağı yeni İmam Hatip Lisesi’nin yapımını Çorum Belediyesi üstlendi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OKUL PROJESİ

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni İHL kampusunun Türkiye’ye örnek olacağını ifade etti. 3 bin öğrencinin eğitim göreceği 100 derslikli, laboratuarlar ve idari bölümlerden oluşacak İmam Hatip Lisesi kampüsü okul binası 36 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edileceğini anlatan Külcü, Bodrum, zemin ve 4 kattan oluşacak 100 derslikli okul binasının Çorum Belediyesi’ne maliyetinin KDV dahil 23 milyon 155 bin TL olduğunu belirtti. Külcü, “Aydınlık yarınlarımızın geleceği olan gençlerimizin daha iyi mekanlarda eğitim görmeleri için, Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin özelliklerine sahip olacak modern kampusu hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

TEMEL ATMA TÖRENİNE BÜYÜK İLGİ

Yeni okul için bugün temel atma töreni düzenlendi. Devlet eski Bakanı Güldal Akşit’in de katıldığı törende AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu ve Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç ile milli futbolcu Tanju Çolak da hazır bulundu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...