1 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

Yine Çorum Yine gazeteciye saldırı


Geçtiğimiz aylarda yaşanan saldırı olayında, tanıklık yaptığı gerekçesiyle saldırıya uğrayan Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi muhabiri Cuma Şahin, Haber Yaptığı Gerekçesiyle saldırıya uğrayan ÇRT Sunucusu ve proğram Yapımcısı Ayhan Aykanat, polisin hakaret ederek darp ettiği Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi muhabiri Cuma Şahin ve şimdide DHA ve Çorum Gazetesi Muhabiri Yusuf Çınar saldırıya maruz kalarak yaralandı. Hepsinin ortak amacıkamuyonu bilgilendirmek olan gazetecilere saldırı olayına artık birilerinin dur demesi gerekmiyormu?

Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatına çıkarak intihar etmek isteyen işçiyi görüntülemek isteyen gazeteciye bir firma yetkilisi çirkin saldırı da bulunuldu.
İşçinin intihar etmek istediğini öğrenen gazeteciler olay yerine giderek, görüntü almaya başladı. Bu esnada firma yetkilisi Doğan Haber Ajansı ve Çorum Gazetesi Muhabiri Yusuf Çınar’ı uzaklaştırmaya çalışarak görüntü almasını engellemek istedi.
Burada tartışmaya giren firma yetkilisi hızını alamayınca gazeteci Yusuf Çınar’ın kamerasına zarar verdi. Olayın yaşanmasının ardından araya polisin girmesi ile kavga daha fazla büyümeden engellendi.  Yusuf Çınar firma yetkilisinde şikayetçi olurken, diğer gazeteciler de görgü tanığı olarak ifade verdi. Olayı gerçekleştiren firma yetkilisi polis tarafından gözaltına alındı

Düşünceni söyle, yorum yaz...