28 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

Kitle örgütleri nden VATAN Prtisi’ne tam destek

kitle_orgutleri_vatanla_birlikteyiz_h70886_8ba70 AYDINLIK’a konuşan kitle örgütü yöneticileri hukuksuz karara karşı Vatan Partisi’nin yanında olduklarını açıkladı.

ADANA ERDOĞAN’A DAR GELECEK’

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, Aydınlık’a yaptığı değerlendirmede, Vatan Partisi’nin Adana mitingini engelleme girişimi için “hukuksuzluk” dedi. Cengiz şöyle konuştu: “Tayyip Erdoğan, kendisini sultan mı, padişah mı, diktatör mü sanıyor, bilmiyoruz. Biz onu ABD’nin BOP eşbaşkanı olarak kendini tanımladığı görevle tanıyoruz. Cumhuriyet hukukunu çiğnemeye kalkan BOP Eşbaşkanı bilsin ki bu topraklarda meydanlar sultan, padişah, diktatör bozuntularına bırakılmaz. Vatan Partisi’nin mitinginin engellenmesi girişimi kanunsuzdur. Kanunsuzluğu, zorbalığı çiğneme iradesini ortaya koyan Vatan Partisi’nin sonuna kadar destekçisiyiz.”

Aydınlık’a konuşan Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş de yaptığı açıklamada şunları vurguladı: “Birilerinin Erdoğan’a bu ülkenin babasının çiftliği olmadığını hatırlatması gerekiyor. 29 Mayıs’ta Erdoğan’a bu hatırlatmayı yapacağız. Abdülhamit de kendisini 32 yıl boyunca muktedir zannediyordu. Dediği dedik idi, ancak sonunda Abdülhamit gitti, Abdülhamit’i indiren Jöntürkler kaldı. Erdoğan’ın hukuksuzluklarını daha önce nasıl çiğnediysek, bu seferde öyle çiğneyeceğiz. Bu kez işi gerçekten zor, çünkü Adanalılar yiğittir, Adana Erdoğan’a dar gelir.”

CUMHURİYET KADINLARI: BU BİR DARBEDİR!

Vatan Partisi’nin meydan hakkının Tayyip Erdoğan tarafından gasp edilmesine bir tepki de Cumhuriyet Kadınları Derneği’nden (CKD) geldi. CKD Genel Başkanı Canan Arıtman şu ifadeleri kullandı: “Daha önce müracaat ettiği için hak Vatan Partisi’nindir. Cumhurbaşkanı’nın buna müdahale etmesi ve seçim kurullarının haksız bir şekilde Vatan Partisi’nin elinden alanı alması, demokrasiye çok açık bir müdahaledir. Darbeler budur aslında. Demokrasiye darbedir bu. 7 Haziran’da oyunu ona göre kullan. Ya demokrasiye oy ver ya da diktatörlere oy ver.”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Zeki Kılıçaslan: Vatan Partisi’ne yapılan haksızlığı şiddetle kınıyoruz. Hukuk dışı bu uygulamada demokratik kitle örgütleri tepki göstermek zorundadır. Vatan Partisi’nin uğradığı bu haksızlık karşısında 29 Mayıs’ta biz de Vatan Partisi’nin mitingine destek vereceğiz.

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Seyhan Şube Başkanı Nazlı Akbulut: CKD olarak antidemokratik uygulamalara karşı her ortamda mücadele etmemiz gerektiğini düşünüyoruz ve biz 29 Mayıs’ta Uğur Mumcu Meydanın’da olacağız. Diğer kitle örgütlerini ve tüm kadınları bu demokrasi mücadelesine davet ediyoruz.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sami Toprak:Cumhurbaşkanının yaptığı mitingler demokrasi geleneğine uymadığı gibi cumhurbaşkanı seçim yasaklarını da tanımıyor. Böyle bir hukuksuzluk kabul edilemez.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Adana Şube Başkanı Yalçın Semir Akarsu: Vatan Partisi Adana’da çok dirayetli bir tutum sergiledi. Uğur Mumcu Meydanı ısrarını takdir ediyoruz. Vatan Partisi’nin 29 Mayıs’ta yapacağı miting AKP ve Recep Tayyip Erdoğan karşıtı herkesin buluştuğu bir alan olacaktır. Biz bu mitingi bu şekilde değerlendiriyoruz.

Düşünceni söyle, yorum yaz...