28 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

”Ferman Tayyip’inse Meydan Bizimdir”

vatan_partisi_ “ADANA Meydan Muharebesi” sertleşti. 29 Mayıs’ta yapılacak miting için Vatan Partisi’ne tahsis edilen Adana Uğur Mumcu (İstasyon) Meydanı’nın, YSK kararına rağmen Seyhan İlçe Seçim Kurulu tarafından Tayyip Erdoğan’a verilmesine Vatan Partisi’nden sert tepki geldi.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk, Adana’da yaşanan miting sorununu “Adana meydan muharebesi” olarak değerlendirerek “Haksızlığa boyun eğmiyoruz” dedi ve 29 Mayıs Cuma günü tüm Adanalıları Uğur Mumcu Meydanı’nda buluşmaya davet etti.

İBRETLİK KARAR’

Vatan Partili hukukçular da, Seyhan İlçe Seçim Kurulu’nun kararına itiraz ederek Adana İl Seçim Kurulu ile Yüksek Seçim Kurulu’na yeniden dilekçe verdi. Parti Genel Merkezi’nde basın açıklaması yapan Bolluk, “Hem karar hem de veriliş süreci hukuk tarihine geçecek ölçüde ibretliktir. Kurul, 29 Mayıs günü Adana Uğur Mumcu meydanını tüm gün Tayyip Erdoğan’a tahsis etmiştir. Bu karar Yüksek Seçim Kurulu’nun Adana mitingimiz konusunda 25 Mayıs’ta aldığı karara aykırıdır” dedi.

YSK KARARI HİÇE SAYILDI’

“YSK kararı açıktır. Uğur Mumcu alanının hem partimiz hem de Tayyip Erdoğan tarafından kullanılmasına hükmedilmiştir” diyen Bolluk, “Oysa Seyhan İlçe Seçim Kurulu, YSK kararını hiçe saymış, alanı 29 Mayıs günü Vatan Partisi’ne kapatmıştır” şeklinde konuştu.

Bolluk, Seyhan İlçe Seçim Kurulu’nun 26 Mayıs günü arka arkaya iki karar verdiğini hatırlatarak “İlk kararda miting alanı saat 18.30’a kadar Tayyip Erdoğan’a tahsis edilmiş, 18.30’dan itibaren de partimizin alanı miting içi kullanmasına hükmedilmiştir. Bu kararın arkasından Kurul, Saadet Partili üye Mehmet Nur Gün’ün ‘Genel Merkezlerinden cep telefonuna mesaj geldiği ve görüş değişikliği yapmak istediğini söylemesiyle hukuka aykırı olarak yeniden toplanmış ve ‘Meydanın gün boyunca Erdoğan’a tahsisine’ oy çokluğu ile karar verilmiştir” açıklamasını yaptı.

O MESAJ KİMDEN GELDİ?’

Bolluk, “Bu nasıl bir oyundur? O mesaj kimden gelmiştir? Neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Seçim, yasalara göre değil Erdoğan’ın talimatlarına göre düzenlenmektedir. Seçimin tarafları siyasi partilerdir,Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan BOP Eşbaşkanı değil. 7 Haziran seçimleri bu uygulamalarla şimdiden hukuk dışına çıkmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

PADİŞAHLIĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ’

Bolluk, sözlerini şöyle tamamladı: “Ey BOP Eşbaşkanı Cumhurbaşkanı koltuğunda oturmak sana o yetkiyi vermiyor. Vatan Partisi senin yasadışılığına, padişahlığına boyun eğmeyecek. Senin padişahlık hayallerini yıkacağız ve Yüce Divan’a götüreceğiz. Dosyan elimizde. En büyük suçlarından en küçüğüne kadar hepsi hazır. Yüce Divan’a gitmeye hazır ol, seçim öncesinde giriştiğin manevralar seni kurtaramayacak. Partimiz 29 Mayıs günü miting hakkını kullanmak üzere Adana’da olacaktır. Bütün Adanalıları Tayyip Erdoğan’ın padişahlık hayallerine karşı durmaya çağırıyoruz. Sevgili Adanalı yurttaşlarımız, hepinizi o gün mitingimize çağırıyoruz.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...