27 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

Patlamada yine Çorumlu hayatını kaybetti

Patlama
Ankara’nın Kazan İlçesi’nde bir çimento fabrikasında meydana gelen patlamada 3 işçi öldü, 2 işçi de ağır yaralandı. Patlamada hayatını kaybedenlerin arasında Çorumlu Bayram Altın’da bulunuyor.
Kazan ilçesinde bulunan Bolu Çimento Fabrikası’nda, iddiaya göre, arızalanan çimento kazanına müdahale sırasında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından yangın çıktı. Patlamada ilk belirlemelere göre, kızgın çimentonun altında kalan Genel Müdür Yardımcısı Orhan Özer, Üretim Şefi Haluk Bilge, İşletme elemanı Bayram Altın feci şekilde can verdi, işçi Yasin Yıldırım ile İşletme Müdürü Enis Oyma ise yaralandı.
Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi ile AKUT ekibi sevk edildi. Patlamada ağır yaralanan Yıldırım ve Oyma ambulansla Numune Hastanesi’ne götürülürken, yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürüldü.
Olayın ardından Kazan Kaymakamı Murat Duru ve Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Kazan Kaymakamı Murat Duru yaptığı açıklamada “Hepimizin başı sağ olsun, gerçekten çok üzücü bir durumla karşılaştık. 3 çalışanımız hayatını kaybetti, iki çalışanımızda yaralı.  Gerçekten boğazımız düğümleniyor. Allah rahmet etsin diyorum” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...