27 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

2016 Dünya Şampiyonası Çorum da yapılacak

Güreş“25-30 Ekim 2016″ tarihleri arasında Hitit Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak olan Üniversitelerarası Dünya Güreş Şampiyonası organizasyonu ile ilgili toplantı yapıldı.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, BESYO Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner, TÜSF Asbaşkanı Doç. Dr. Atilla Pulur, TÜSF Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi ve Üniversitemiz Genel Sekreteri Erdal Kanık katıldı.

Dünyanın pek çok ülkesinden çok sayıda spor insanının katılımı ile gerçekleştirilecek bu şampiyonanın, Üniversite ve ilimiz açısından büyük bir önem taşıdığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitelerarası Dünya Güreş Şampiyonası’na bir spor etkinliği olarak bakmadığımızı, kültürümüzde önemli bir yere sahip olan ata sporumuzun gelecek kuşaklara taşınması için de bu organizasyonun önemli bir rol oynayacağını ve en az bunlar kadar ilimizin uluslararası arenada da en iyi şekilde tanınmasına vesile olacağını ifade etti.

Bu etkinliğin şuana kadar yapılan çalışmalar sonucunda ilimizde de sahiplenildiğini ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun desteği ile birlikte ortaya çıkan güç ile Uluslararası Üniversiteler Spor Federasyonu (FISU) tarafından bundan sonrasında da başka etkinliklerin ilimize verilmesini sağlayacağını belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, şuan itibari ile Kuzey Kampüsümüzde uluslararası tüm spor salonu organizasyonlarının gerçekleştirilebileceği bir spor salonu inşaatının büyük bir hızla devam ettiğini ve 2016 Üniversitelerarası Dünya Güreş Şampiyonası müsabakalarının da bu salonda yapılacağını sözlerine ekleyerek desteklerinden dolayı TÜSF Başkanı Prof. Dr. Tamer’e teşekkür etti.

Bugüne kadar Üniversitemize verilen organizasyonların başarı ile organize edildiğini ifade eden TÜSF Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, Üniversitemiz ev sahipliğinde yapılacak olan bu organizasyonun da en güzel şekilde yapılacağına inancının tam olduğunu, organizasyonu başından beri Rektör Prof. Dr. Alkan’ın bizzat kendisinin yürüttüğünü ve bundan da çok büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanlığı olarak bu organizasyon için de gerekli desteği fazlası ile sağlayacaklarını belirten TÜSF Başkanı Prof. Dr. Tamer, 3-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında Kore’de düzenlenecek olan 28. Universiade (Üniversite Oyunları) Prof. Dr. Alkan’ı davet etti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...