23 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

Yolların kesilmesinin Faturası Emniyet Müdürüne kesildi

Tarancı 1

Başbakan Davutoğlu’nun Çoruma gelmesi ile birlikte şehir merkezindeki Taşıt ve yaya trafiğinin durması ile ilgili gelen tepkiler üzerine suçlu arayan AKP Çorum İl Teşkilatı suçluyu buldu. Geçtiğimiz Çarşamba günü Çorumda Başbakan Davutoğlunun mitinge 2 saat rötarlı gelmesi ile ilgili tartışmalar sürerken, sabahın saat 08.00 da ana caddeler ve ara sokaklar taşıt trafiğine kapatılmış vatandaşlar iş yerlerine, öğrenciler ise okullarına gidememişti. Bunun üzerine Halk gazeteleri arayarak tepkilerini sert bir şekilde dile getirince AKP Çorum İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu açıklama yaparak, ” Suçlu AKP değil. Bizde bu işin müsebbibini araştırıyoruz ”demişti.

Aradan geçen bir hafta içerisinde yapılan araştırmalarda Çorum İl Emniyet Müdürü suçlu olarak bulundu ve merkeze çekildi.

İL BAŞKANI Bekiroğlu; ”Suçluyu Bizde Arıyoruz”

AK Parti Çorum İl Başkanı Av.Rumi Bekiroğlu, Abide meydanında Çarşamba günü yapılan miting ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bekiroğlu, açıklamasında miting için alınan güvenlik önlemlerine değinerek, trafikle ilgili yöneltilen eleştirilere de yanıt verdi.

Rumi Bekiroğlu; 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü dün sabah saatlerinden itibaren evlerinden çıkıp Abide Meydanındaki miting alanına hareket etmeye çalışan halkımız miting alanına gitmekte zorluklar yaşamıştır. Yaşanan sıkıntıdan dolayı vatandaşlar İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu’na bu sıkıntıyı iletmiştir. Alınan güvenlik önlemleri gerekçesi ile kapatılan yolların gerekli olup olmadığı Emniyet müdürlüğüne sorulmuş, müdürlük Başbakanlık Koruma Müdürlüğü talebi ile yapıldığını ifade edilmiştir. Ancak Başbakanlık Koruma Müdürlüğü görevlilerine sorulduğunda da sadece Helikopter iniş alanı ve miting alanı ve güzergâhın da geniş güvenlik önlemleri talep edildiği ifade edilmiştir. Miting günü sabah saatlerinden itibaren şehrimizin trafiğe kapatılan güzergâhların trafiğe açılması için gerek il başkanımız gerekse milletvekillerimiz yoğun çaba sarf etmişler ve bu müdahaleler neticesinde pek çok sokak ve caddenin trafiğe açılması sağlanmıştır. Yaşanan bu olumsuzluk hem merkezden hem ilçelerden, köylerden gelen halkımızı ciddi derecede rahatsız etmiştir. Miting alanının düzenlenmesinin dışında şehirde alınan trafik ve güvenlik tedbirlerinin İl Başkanlığımız ve AK Parti ile bir ilişkisi bulunmamaktadır.şehrimizde herhangi bir güvenlik sıkıntısı olasılığı bile düşünmüyoruz. Şehrimizde gösterilen bu gereksiz hassasiyetin gerekçesini ve taraflarını araştırıyor her ne kadar bizden kaynaklanmasa da yaşanan bu sıkıntıdan dolayı şehrimizden özür diliyoruz.”dedi.

SUÇLU MÜDÜR MÜ?

Ülke yönetiminde tek söz sahibinin AKP Hükümeti olduğunu vurgulayan vatandaşlar. Şehir merkezinde yapılan abartılı ve insanları çileden çıkartan güvenlik uygulamasının faturasını sadece  Çorum İl Emniyet Müdürüne kesilmesine anlam veremediklerini belirterek şunları söyledi.

”Bu uygulamayı sıkıyönetim döneminde bile yaşamadık. Güvenlik uygulaması böyle olmaz. Sabah saat 08.00 da yollar taşıt ve yaya trafiğine kapatılıyor. Başbakan saat 16.00da çoruma geliyor. Vatandaş 20.00 a kadar evlerine habsedildi. Birileri çıkıyor bu suç AKP nin değil diyor. Allah aşkına emri veren siz iseniz ki sizsiniz sadece hatanın faturasını İl emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı’ya çıkartılması anlamsız. Bu insalara emri Başbakanlık Koruma müdürlüğünün talimatıyla görev yapan bir müdürür görevden almak kolay” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Yorum : “Yolların kesilmesinin Faturası Emniyet Müdürüne kesildi

  1. AKP yaptığı iyi işleri kendine,tepki çeken icraatları ise ya vali,ye,ya paralele ya emniyete yada muhalefete yüklüyor.Malum kendi iktidarda değil ya.

Düşünceni söyle, yorum yaz...

%d blogcu bunu beğendi: