21 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

”Yüreğin yetiyorsa Çorumda söylediklerini Doğuda söyle”

Mecitözü3kayrici

MHP Çorum milletvekili adayı Vahit Kayrıcı bugün Anvatar Otelde basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda buluşarak Çorum gündemini değerlendirirken AK Parti Çorum milletvekili adayı Salim Uslu’ya da sert tepki gösterdi.
Kayrıcı, Salim Uslu’nun Çorum’a hakaret edercesine açıklamalar yaptığını belirtirken ekmeden biçiyoruz diyen Ak Parti milletvekili adayı Salim Uslu’ya cesareti varsa bu lafları Doğu’da söylesin dedi.
Salim Uslu Çorum’a hakaret edercesine Çorum’a 13 milyar verdik diyor. Daha sonra bu rakam 8-9 milyara düştü. Şimdi de basılan kitapçıkta 7,5 milyar oldu. Heralde bu işin ortasını bulacaklar.  Salim Uslu esnafa destek olduklarını belirtiyor. 2 milyar para gönderdik diyor. Yollanan para onda biri, 20 milyar verilmesi lazımdı bunu hiç söylemiyor.  Yurt yaptık dediler o yurt da bizim zamanımızda yapıldı. Ama açılışı onlara nasip oldu. Her ilçeye hastane yaptık dediler her ne hikmetse eli kesilen Çorum’a tedavi olmaya geliyor. Türkiye’nin en hızlı organize sanayi bölgesini Sungurlu’da biz yaptık. Onlar ne yaptı, 7 yılda elektrik trafosunu oraya getiremedi. Sungurlu Belediyesi’ni Ahmet bey 2 trilyon borç ile devraldı, 17 trilyon borçla Selahattin Uzunkaya’ya devretti. O ne yaptı 17 milyar borçla aldığı belediyeyi  81 milyar borçla Abdulkadir Şahiner’e devretti. Şuan o borçları ödemekle uğraşıyor.  Salim Uslu, MHP dükkanı kapattı diyor. Salim bey sanırım iyi bir işletmeci, Çorum’da iyi bir dükkanı var. İşletmecilik ruhunu iyi biliyor. 7 Hazirandan sonra kim dükkanı kapatır kim açık tutar hep birklikte göreceğiz. Salim bey aklını başına alsın, yönetici olmak birşeyleri kurtarmaz.  Seçim akşamı Salim Uslu’nun gözleri sonuçları görünce fal taşı gibi açılacaktır dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...