21 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

Bayat Belediyesinde iş tam gaz

34

5

6Bahar aylarının başlamasıyla birlikte Mart ayı başlangıcı itibariyle Belediye ekiplerince ilçe genelinde bahar temizliğine başlandı. Yoğun kış şartlarının ardından temizlik çalışmaları kapsamında ilçede bulunan yol, cadde, sokak, mezarlıklar, çocuk ve aile parklarının bir kısmının temizlik çalışmaları tamamlandı. Mart ayı boyunca belediye ekipleri hummalı bir çalışma ile ilçenin tüm mahallerinde cadde, sokak ve yollarını temizleyerek güzel bir görünüme kavuşturdu.
Nisan ayı itibariyle belediye çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. İlçede bulunan ağaçların budama,bakım ve sulama işleri tamamlandı. İlçenin çeşitli mahallelerinde kış şartlarında bozulan yollardaki kilitli parke taş tamiri, mezarlık düzenleme, park bakım ve onarım çalışmaları devam ettirildi. Park ve Bahçeler kapsamında Atıf Hoca Parkı, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı, Dede Korkut Parkı, Fuzuli Parkı ve Prof.Dr. Necmettin Erbakan Parkı tamamlanarak açılışları yapıldı.
Mayıs Ayı başlangıcı ile beraber ilçe parklarındaki ağaç budama ve çevre temizliği çalışmalarına başlanıldı. Ayrıca yeni su şebekesinin evlere su abone bağlantı çalışmaları devam etmekte. Çevre düzenleme ve temizlik kapsamında daşlı bayır mevkiinde bulunan çöp toplama deposu ve çevresindeki tarlalara yayılan çöpler temizlendi. Park ve Bahçeler kapsamında çiçek dikme, çim ekme ve ot biçme çalışmaları tamamlandı. Tepebayat Mahallesi parkına bordür döşeme ve çocuk oyuncak grupları tamiratları tamamlandı. Tepebayat Mahallesi mezarlığının ot biçme, ağaç budama, çalı temizliği, tel örgü tamiri, kapı ve direk boyama çalışmaları tamamlandı.
Yatukcu Mahallesi mezarlığında ot biçme, ağaç budama, çalı temizliği ve çevre düzenleme çalışmaları devam ettirilmekte. Tüm Mahallerimizin mezarlıkları Ramazan ayından önce bakımdan geçirilerek temizlenecek. Yol çalışmaları kapsamında Belediyemiz ekipmanları ile Yatukcu Mahallesi Alpaslan Caddesi kilitli parke ve bordür çalışması, ilçe genelinde kilitli parke taş döşeme ve tamirat çalışmaları devam ettirilmektedir.
Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, “İnsanların en hayırlısı, insanlara en fazla hizmet edendir” düsturu ile hizmet devam ediyoruz. Bu doğrultuda “gece gündüz demeden imkânlarımız ölçüsünde su, yol, kanalizasyon ve çevre temizliği gibi hayati hizmetlerin yanında sosyal belediyecilik alanında şehit yakınlarını, gazilerimizin Çanakkale ziyareti, annelerimizin anneler günü kutlama programı Çanakkale ziyareti, okullarımızın okul gezileri vb. faaliyetlere destek vermeye devam ettiklerini söyledi

Düşünceni söyle, yorum yaz...