21 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

AKP İl Başkanı; Bizim Suçumuz yok”

DSCN2988 - KopyaDSCN2994 - KopyaDSCN3003AK Parti Çorum İl Başkanı Av.Rumi Bekiroğlu, Abide meydanında dün yapılan miting ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bekiroğlu, açıklamasında miting için alınan güvenlik önlemlerine değinerek, trafikle ilgili yöneltilen eleştirilere de yanıt verdi.

Rumi Bekiroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü dün sabah saatlerinden itibaren evlerinden çıkıp Abide Meydanındaki miting alanına hareket etmeye çalışan halkımız miting alanına gitmekte zorluklar yaşamıştır. Yaşanan sıkıntıdan dolayı vatandaşlar İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu’na bu sıkıntıyı iletmiştir. Alınan güvenlik önlemleri gerekçesi ile kapatılan yolların gerekli olup olmadığı Emniyet müdürlüğüne sorulmuş, müdürlük Başbakanlık Koruma Müdürlüğü talebi ile yapıldığı ifade edilmiştir. Ancak Başbakanlık Koruma Müdürlüğü görevlilerine sorulduğunda da sadece Helikopter iniş alanı ve miting alanı ve güzergâhın da geniş güvenlik önlemleri talep edildiği ifade edilmiştir.

Miting günü sabah saatlerinden itibaren şehrimizin trafiğe kapatılan güzergâhların trafiğe açılması için gerek il başkanımız gerekse milletvekillerimiz yoğun çaba sarf etmişler ve bu müdahaleler neticesinde pek çok sokak ve caddenin trafiğe açılması sağlanmıştır. Yaşanan bu olumsuzluk hem merkezden hem ilçelerden, köylerden gelen halkımızı ciddi derecede rahatsız etmiştir. Miting alanının düzenlenmesinin dışında şehirde alınan trafik ve güvenlik tedbirlerinin İl Başkanlığımız ve AK Parti ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. 30.000 kişiyi aşan katılımla miting yaparak Başbakanını bağrına basan şehrimizde herhangi bir güvenlik sıkıntısı olasılığı bile düşünmüyoruz. Şehrimizde gösterilen bu gereksiz hassasiyetin gerekçesini ve taraflarını araştırıyor her ne kadar bizden kaynaklanmasa da yaşanan bu sıkıntıdan dolayı şehrimizden özür diliyoruz.

Bütün zorluklara rağmen miting alanımıza intikal etmeye çalışan tüm hemşerilerimize özverilerinden dolayı teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.

1 Yorum : “AKP İl Başkanı; Bizim Suçumuz yok”

  1. Mitinge katılanlar değil katılmayanlar bu trafik işkencesini çekti.Bu kadar önlemlere ne gerek var.Her taraf polis dolu.Halktan bu kadar korkmaya gerek yok.

Düşünceni söyle, yorum yaz...

%d blogcu bunu beğendi: