18 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

Karşıyakanın yıl sonu etkinliği

karşıyaka-ilköğretim-okulu-çorum-4-300x167karşıyaka-ilköğretim-okulu-çorum-7-300x167karşıyaka-ilköğretim-okulu-çorum-5-300x167

Çorum Merkez Karşıyaka Anaokulu öğrencileri yılsonu etkinliği düzenledi…

Cumartesi günü Devlet Tiyatro Salonu’nda yapılan yıl sonu gösterisine ve kep törenine Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Kuşcu, Türk Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın, Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Öztürk, Okul Müdürleri ve çok sayıda davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan program Okul Müdürü Leyla Külcü’ nün açılış konuşması ile devam etti. Aylar önce öğrencilerin kendilerine emanet edildiğini belirten Külcü, “Bu süreç içerisinde bizlerin emeği ve sizlerin de desteği ile çok yol katettik. Öğrencilerimiz bu süreç içerisinde hazırladıkları bir takım etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorlar” dedi.

ÇOK ÇALIŞTILAR, ÇOK YORULDULAR

Öğrencilerin çok çalıştıklarına şahit olduğunu vurgulayan Külcü, “Çok çalıştılar, çok yoruldular. İnanıyorum ki sizlerde onları takdir edeceksiniz. Emin olun hepsi bir sanatçı kadar becerikli. Onlarla gurur duyabilirsiniz” şeklinde konuştu. Gösteride salonu dolduran izleyicilere dans, folklor ve çeşitli gösteriler sunan miniklerin yapmış olduğu birbirinden güzel gösteriler, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Minikler hünerlerini sergilerken oldukça başarı gösterdiler. Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Kuşcu, öğretmenleri eşliğinde gösterilerini hazırlayıp sunan öğrencileri kutlayarak, gösterilerin hazırlanmasında emeği geçen Başta Okul Müdürü Leyla Külcü olmak üzere tüm öğretmenlere çiçek takdimi yaparak teşekkür etti.

ÖĞRENCİLER HAVAYA KEP FIRLATTI

Gösterilerin sonunda öğrenciler Kep töreni yaparak, havaya kep fırlattılar. Mezun olma heyecanı yaşayan minik öğrencilerin aileleri de duygu dolu anlar yaşadılar. Program çiçek takdiminin ardından sona erdi. Programdan sonra veliler memnuniyetlerini dile getirerek çocuklarının gösterilerinden ve anaokulunda kazandırılan değerlerden son derece memnun olduklarını, evlatlarının eğitim almalarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Düşünceni söyle, yorum yaz...