Kaleşnikoflu cinayete 16 yıl

Çorum’da kendisine küfrettiğini iddia ettiği arkadaşını kalaşnikof silahla vurarak öldüren sanık 16 yıl 8 ay hapis cezasına çaptırıldı.
Geçtiğimiz yıl Şubat ayında merkeze bağlı Deller köyünde tartıştığı arkadaşı İsmail Özsağman’ı (23) kalaşnikof silahla vurarak öldüren ve hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan Öztürk Külcü’nün (28) yargılanmasına devam edildi. Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Öztürk Külcü, babası tutuksuz sanık Turan Külcü ile tarafların avukatları katıldı. Hakim karşısında son kez ifade veren Külcü, “İsmail ile tartıştık. Olay günü bana küfür etti. Hatta bir av tüfeğiyle iki el ateş etti.
Ben de bunun üzerine daha önce köydeki bir kırsal alanda bulduğum kalaşnikof silahla ateş ettim. Pişmanım” dedi. Taraf avukatlarının savunmalarının ardından mahkeme heyeti, duruşmaya ara verdi. Aranın ardından mahkeme heyeti sanık Külcü’ye tahrik ve iyi hal durumlarını göz önünde bulundurarak “kasten adam öldürme” suçundan 12 yıl 6 ay, “vahim nitelikte silah bulundurmaktan” da 4 yıl 2 ay olmak üzere 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi.
Mahkeme heyeti, olayda kullanılan silahın sahibi olduğu iddia edilen sanığın babası Turan Külcü’nün ise “vahim nitelikte silah bulundurma” suçundan delil yetersizliği nedeniyle beraatine hükmetti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.