Bahçeliden, Öztürke sert yanıt; ” Diyarbakırı Söküp almaya gücün yetmez”

devlet-bahçeli-çorum-2orhan_ozturk_bitlis_valisi_oldu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa’da Bitlis Valisi Çorumlu Orhan Öztürk’e Diyarbakır’ı bizden söküp almaya kimsenin gücü yetmez” diye yanıt verdi…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bursa’dan vazgeçemeyeceğimiz gibi, Diyarbakır’dan da ayrılmayız, hiçbir şekilde bırakmayız” mesajı verdi. “Diyarbakır ne zamandan beri Türkiye’den kopmuştur?” diye soran Bahçeli, “Diyarbakır binlerce yıldır Türk’tür, Türk milletine emanettir. Diyarbakır başkent olmuştur; fakat bu payeyi bir Türk devleti olan Akkoyunlulardan 15. yüzyılda almıştır. Diyarbakır’ı sözde Kürdistan haritası içinde gösteren gafiller başaramayacak, hedeflerinize ulaşamayacaksınız. Diyarbakır’ı bizden söküp almaya kimsenin gücü yetmez, yetmeyecektir” dedi.

ÇORUMLU VALİYE TEPKİ

Bitlis Valisi Çorumlu Orhan Öztürk tanıtımda imajın önemini söylerken Diyarbakır örneğini vermişti. Vali Öztürk, “Diyarbakır’ı karpuzu, kadayıfı ile tanırız. Ama Diyarbakır’ın algısı ne? Diyarbakır Belediyesi’nin BDP’li olması ile işte, Kürdistan’ın başkenti olması ile tanınıyor” demişti.

YİNE ÇOK SERT KONUŞTU

Bahçeli, AK Parti’ye sert eleştirilerde bulunduğu konuşması esnasında “Son yurdumuzda fitne-fesat hastalığını her değerimize bulaştırmak için uğraşanlar gece gündüz uğraşmaktadır. AKP’li Bitlis Valisi’nin en son sarf ettiği sözü duydunuz değil mi? Bu şahıs Diyarbakır’ın Kürdistan’ın başkenti olduğunu hiç utanmadan, hiç vicdanı sızlamadan söyleyebilmiştir. Bursa’dan sorarım; Kürdistan neresidir? Diyarbakır ne zamandan beri Türkiye’den kopmuştur?” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.