Bakan Ayakkabı kutularındaki paraları itiraf etti

Bakan 1Bakan 3

”O dönemde sizin de hemşehriniz Halk Bankası Genel Müdürü’ne bir operasyon yapıldı ve günlerce aylarca ayakkabı kutusu gösterildi. Neydi o ayakkabı kutusunun içindeki para. Osmancık İmam Hatip Lisesi, Üsküp’teki Balkan Üniversitesi için verilen para. İlk duyduğumda ‘ya bir bankacı rüşvet almak istese adamın aptal olması lazım ki parayı alsın evine götürsün. Bu kadar aptal bir adamı da genel müdür yapmayacaklarına göre vardır bunda bir iş’ dedim ve sonuçta iş ortaya çıktı ki bu Osmancık’ta imam hatip yapımı için verilen bağış. Kim yaptı bu operasyonu ? Paralel yapı yaptı.”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Osmancık’ta tamamlanan yatırımların toplu açılış töreni ile yeni yatırımların temel atma törenine katıldı.

Osmancık Belediyesi önünde düzenlenen törene Bakan Işık ili birlikte Çorum Valisi Ahmet Kara, Ak Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Cahit Bağcı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfi Akça, Osmancık Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Hamza Karataş ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Toplu açılışta bir konuşma yapan Bakan Işık, ayakkabı kutularındaki paraları savunarak , ”O dönemde sizin de hemşehriniz Halk Bankası Genel Müdürü’ne bir operasyon yapıldı ve günlerce aylarca ayakkabı kutusu gösterildi. Neydi o ayakkabı kutusunun içindeki para. Osmancık İmam Hatip Lisesi, Üsküp’teki Balkan Üniversitesi için verilen para. İlk duyduğumda ‘ya bir bankacı rüşvet almak istese adamın aptal olması lazım ki parayı alsın evine götürsün. Bu kadar aptal bir adamı da genel müdür yapmayacaklarına göre vardır bunda bir iş’ dedim ve sonuçta iş ortaya çıktı ki bu Osmancık’ta imam hatip yapımı için verilen bağış. Kim yaptı bu operasyonu ? Paralel yapı yaptı.” dedi.

Işık Konuşmasında, Paralarla ilgili Paralel yapıyı suçlarken, olayında gerçek olduğunu istemeden teyit etmiş oldu. Işık, ”“Paralel yapının bugüne kadar topladığı bir tek hizmet için makbuz verdiğini biliyor musunuz?” diye soran Işık, paralel yapının amacının hükümeti düşürmek olduğunu ifade etti.

Törende 300 kişilik yüksek öğrenim öğrenci yurdu, gençlik merkezi, İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdu, Anadolu Lisesi Pansiyonu ve Osmancık Belediyesi alt yapı yatırımlarının açılışı yapıldı. Dereağazı İçme Suyu Göledi ve Osmancık Taşkın Koruma Projesi ile Gecek Köyü Kiren Deresi Taşkın Koruma Projesinin de temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.