Camiyi İlanla satıyorlar

satilik camiARDAHAN’da üzerinde cami bulunan bir arsa satılığa çıkarıldı. Ardahan Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 28 Kasım 2014 tarihli kararına göre; Ardahan’ın Merkez Halilefendi Mahallesi’nde bulunan 409.50 metrekarelik arsanın tamamı, üzerindeki tek katlı kagir camiyle birlikte 52 bin 97 lira 50 kuruşa satılacak. 18 Nisan’da Basın İlan Kurumu tarafından yayımlanan ilana göre tarihi Müderris İbrahim Efendi Camisi’nin de bulunduğu arsa için ilk satış 29 Mayıs 2015’te Ardahan İcra Müdürlüğü Odası’nda gerçekleştirilecek.


150 YILLIK TARİH
İlana göre taşınmazın 7/8 payı Vakıflar Müdürlüğü’ne, 1/8 payı da bir şahsa ait. 138.58 metrekarelik alan üzerine kurulu, çatısız, 150 yıllık olduğu belirtilen tek katlı cami, yığma kagir bina sınıfında. Duvarları taş olan caminin üzeri ahşap ve toprak kaplı. Toplam arsa ve caminin satış değeri 52 bin 97 lira 50 kuruşken, sadece caminin bedeli ise 24 bin 251 lira 50 kuruş olarak belirlenmiş. Yüzde 75 yıpranmış olan cami kullanılamaz halde. Arsanın imar durumu ise    2 katlı yapıya uygun…
İCRALIK OLMUŞLAR
www.icraburada.com yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre, arsanın 8’de 1’lik hissesi Gülser Ç.’ye, kalan kısım Vakıflar Müdürlüğü’ne ait. İcra Müdürlüğü, Vakıflar Müdürlüğü’nün hisse sahibi olan ve Kocaeli’nde bulunan Gülser Ç.’ye hisse tutarını teklif ettiğini belirtiyor ancak hissedar hissesini satmıyor veya sessiz kalıyor. Bunun üzerine ortaklığın giderilmesi için Sulh Hukuk Mahkemesi’ne izale-i şüyu davası açılarak icralık oluyorlar. Edindiğimiz bilgilere göre, açık artırma suretiyle yapılacak ihaleye Vakıflar Müdürlüğü katılacak ve en yüksek rakamla taşınmazı satın alacak.
Halilefendi Mahallesi Muhtarı Kemal Kahya, cami ile ilgili daha önce restorasyon kararı alındığını ve çalışmaların yapıldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.