Eti, bir coştu pir coştu

Eti Lisesi konser
Eti Anadolu Lisesi Müzik Kulübü, Türk Halk Müziği Konseri düzenledi. Devlet Tiyatro Salonu’nda düzenlenen program davetlilere unutulmaz bir gün yaşattı.
Türk Halk Müziği konserine, Eti Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Ünlü, Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Öztürk, bazı okul ve kurumların temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını Eti Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Ünlü yaptı. Ardından Türk Halk Müziği konserine geçildi.
Koro şefliğini Eti Anadolu Lisesi Müzik Öğretmen Rıza Aydın’ın üstlendiği programda Eti Anadolu Lisesi Türk Halk Müziği korosuna bağlamada Dinçer Şimşek, İsmail Bilgin, Onur Doğan, Can Kahriman, Haydar Cem Çuhadar, kavalda Hakan Katı, kabak kemanede Gökhan Yüksel, basgitarda Ercan Aygün, ritim sazda ise Taner Kalender ve Serdar Özçulha eşlik etti. Aşık Fedai, Ali Kızıltuğ, Aşık Daimi, Tevfik Huliyev gibi ünlü türkücülerin eserlerinin seslendirildiği etkinliğe Çorum halkının ve öğrencilerin ilgisinin yoğun olduğu gözlendi. Bazı vatandaşlar konseri ayakta izlerken katılımcıların beğeni ile izlediği programda renkli anlar yaşandı.
Konserin açılış konuşmasını yapan Eti Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Ünlü, öğrencileri bir taraftan üniversiteye hazırlarken bir yandan da sosyal aktivitelere yönlendirmeye çalıştıklarını belirtti.
Konser için öğrencilerin çok çalıştığını vurgulayan Ünlü, konserde emeği geçen herkese teşekkür etti. Ünlü, “Çağdaş eğitimin tüm olanaklarına sahip, kökleşmiş eğitim kurumu olma yolunda ilerleyen okulumuz, yenilikçi yönetimi ve yetkin öğretmen kadrosu ile öğrencilerimizi bir yandan üniversiteye hazırlarken, bir yandan da sosyal etkinliklere katılmalarını ve görev almalarını sağlamaktadır. Öğrencilerimiz bu konsere özveri ile hazırladılar. En iyisini yapmak için çalıştılar” şeklinde konuştu.
Konserin ardından öğrenciler tarafından açılan resim sergisi de büyük beğeni topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.