Skandal sürüyor: 1 Mayıs gözaltıları için adliyeye gelen avukatlara saldırı!

1 Mayıs’tan bu yana gözaltında bulunan 234 kişi için adliyede açıklama yapmak isteyen avukatlara polis saldırısı gerçekleştirildi.

Polis şimdi de 1 Mayıs gözaltılarının yakınlarına saldırıyor. Polis saldırısı karşısında geri adım atmayan avukatlar, polis ablukası altında adliye önündeki basın açıklamasını gerçekleştirdiler.

Açıklamada, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı suç işlemektedir. Alıkonulan müvekkilerimize rehine uygulaması yapılmaktadır. Taksim 1 Mayıs yasağını tanımıyoruz. 1 Mayıs direnişçilerinin derhal serbest bırakılmasını istiyoruz” denildi.

 

Hukuk örgütleri, 1 Mayıs’ta yaşanan polis terörüne ve hukuksuzluklara karşı, bugün saat 12:30’da Çağlayan Adliyesi’nde bir basın açıklaması gerçekleştirecekti. Açıklama için adliyeye gelen bir grup avukat, baro odasında beklerken çevik kuvvet tarafından yaka paça adliye dışına atıldı. Saat 12.30 civarında adliye önündeki avukatların sayısı arttı. Polis basın açıklamasına izin verilmeyeceğini söylerken, adliye girişine barikat kurarak avukatların binaya girmesine de engel oldu. Avukatların basın açıklaması için bekleyişi devam ediyor.

Polis saldırısı sırasında avukat Özgür Urfa’nın başından yaralandığı öğrenildi.

Çağlayan’da dün 3 Komünist Parti üyesi 1 Mayıs’ta Taksim’e çıktıkları için tutuklanmış, 1 Mayıs’ta tutuklananların sayısı 8’e yükselmişti.

Adliye önünde şimdi de Alınteri muhabiri saldırıya uğradı

ı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.