Bilinçsizce saldıran polis genci komaya soktu

Çorum’da polisin kovaladığı motosiklet kaza yaptı. Kazada başından yaralanan 17 yaşındaki genç yoğun bakıma kaldırıldı…

Alınan bilgiye göre; Eski Ekin Yolunda devriye görevi yapan polis ekipleri, seyir halindeki bir motosikletin peşine düştü. 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü Onur Özgenç’in kullandığı, yine 17 yaşındaki Yılmaz Özbay’ın da arkada oturduğu motosikleti takibe alan polis ekipleri, gençlere motosikleti durdurmaları yönünde uyarıda bulundu.

CAMDAN JOPLA MÜDAHALE İDDİASI

Olayın görgü tanıklarına göre; seyir halindeki motosiklete yaklaşan polis ekipleri, üzerinde 17 yaşındaki iki gencin bulunduğu motosiklete polis aracının camından copla müdahale etti. Bu girişimden sonra motosiklet sürücüsü Onur Özgenç motorun hakimiyetini kaybederek kaza yaptı.

GENÇLERE KAZA SONRASI ŞİDDET

Kaza sonrası yerde yatan 17 yaşındaki Onur Özgenç ile dayısının oğlu 17 yaşındaki Yılmaz Özbay, bu kez de kovalamaca sırasında sinirlenen polislerin şiddetine maruz kaldı. Olay yerine çağrılan ambulansla Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan gençlerden durumu ağır olan Onur Özgenç, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

AİLE SAVCILIĞA ŞİKAYET EDECEK

Olayın ardından hastaneye gelen 17 yaşındaki Onur Özgenç’in ağabeyi Murat Özgenç, “Keşke polisler plakaya ceza yazsaydı da böyle bir olay yaşanmamış olsaydı. Benim kardeşim burada ölümle pençeleşiyor, kafatasında çatlak var” dedi. Polisin olay sırasında ve sonrasında kardeşine şiddet uyguladığını ileri süren Murat Özgenç, Cumhuriyet Savcılığına giderek polisler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.