TERTİPLER TEK TEK ÇÖKTÜ, ARTIK HESAP SORMA ZAMANI!

Kumpas 1Bir kumpas daha çöktü: 5 komutan beraat etti!

İstanbul Askeri Casusluk davası kapsamında yapılan aramalarda bulunduğu öne sürülen DVD’lerde cinsel içerikli görüntüler olduğu öne sürülerek başka mahkemelerde dava açılmıştı. O davada yargılanan 5 komutan beraat etti. Beraat kararı veren mahkeme, kumpasçı polisler hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulundu.

F-tipi örgütün hedef aldığı komutanlar için bir beraat kararı daha çıktı.

İstanbul Anadolu 10. Asliye Ceza Mahkemesi; Askeri Casusluk aramalarında bulunduğu öne sürülen CD ve DVD’deki müstehcen görüntüler nedeniyle yargılanan 5 komutanın beraatine karar verdi.

Mahkemenin beraat kararı ile birlikte İstanbul “Askeri Casusluk” aramasını yapan kumpasçı polisler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. İstanbul “Askeri Casusluk” soruşturmasını meslekten atılan emniyet müdürü Mutlu Ekizoğlu ile tutuklu polis şefi Nazmi Ardıç yönetmişti.

Tutuklu polislere tahliye kumpası ile gündeme gelen F-tipi hakim Metin Özçelik de komutanları mahkum eden kapatılan özel görevli mahkemenin başkanlığını yapmıştı.

11 nolu DVD’de yer alan müstehcen görüntüler nedeniyle açılan davada alınan bilirkişi raporunda farklı sanıklara aitmiş gibi gösterilen müstehcen video dosyalarının aynı merkezden hazırlandığı tespit edilmişti.

Türkiye’ye Ulusal Kanal’ın duyruduğu raporda bilirkişi, 9 video dosyasının da aynı bilgisayar programının aynı versiyon ve sürümü ile hazırlandığını vurgulamıştı.

İstanbul “Askeri Casusluk” davasındaki mahkumiyetleri Anayasa Mahkemesi tarafından bozulan 5 komutan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.