”Tuvalet depo oldu millet …. cak yer bulamıyor”

Yapılan fakat depo yapılan tuvalet

DSCN2841

Çorum Merkez terminalinin yeni yerine taşınması sorunlarla dolu. ilçe minübüslerinin kalktığı bölümde ne çeşme nede tuvalet var.

Geçtiğimiz aylar içerisinde görkemli bir açılışla hizmete giren Çorum otobüs terminalinde sorunlar bitmek bilmiyor. Büro ihalelerinin olaylı yapılmasından sonra ilçelere yolcu taşıyan bölümlerde , yolcuların dinlenebileceği bank ve sandelyeler bulunmuyor. Tuvalet olarak yapılan bölüm ise depo olarak kullanılıyor.Gelen yolcuların bile el yıkayacağı çeşmenin olmayışı ise işin vehametini gösteriyor.

15 dükkanın bulunduğu, 9 dükkanın ve 16 firmanın 45 çalışanın oşlduğu ilçeye taşmacılık yapılan bölümde rezalet diz boyu. Kendilerinin yılda 600 milyar lira para ödedikleri yerde bu yaşamı hak etmediklerini dile getiren firma çalışanları;” 30 lira yevmiye alıyoruz aylık su harcamamız ve tuvalet giderimiz 250 tl. Bizlerde vergi veriyoruz. Geln yolcunun bağajını taşıdıktan sonra elimizi hazır su alarak yıkamak zorunda kalıyoruz. Oysa bu bölümün yıllık belediyeye verdiği para 600 milyarı geçiyor. Burası üvey evlat muamelesi görüyor.  Gelen yolcuda rezil oluyor biz işletmecilerde. Bu konuya yetkililerin el atmasını istiyoruz”

”Maaşım tuvalet parasına yetmiyor”

Simsarlık yaparak hayatını kazanan görevliler ise aldıkları yevmiyelerinin tuvalet ve su ihtiyacına yetmediğini belirterek, ” Açmı kalalım. Ailemize hiçmi yemek yedirmeyelim. Buraya yapılan tuvaletlerde bisiklet deposu olarak kullanılıyor. Bizler 50 kuruşa ihtiyaç gideriyoruz. Kişi tuvaletin ihalesini 200 milyara almış, onun istegi ile bize yapılan tuvalet kapatılıyor.  Allahın bir çeşmesini bile yapmadılar ki elimizi

yüzümüzü yıkayalım. Yolcuların oturma yeri yok. Kısacası ye kürküm ye uygulanıyor burada.

DSCN2839
Yolcu Yaşar Ökmen (55)

” Yolcular hiç düşünülmemiş”

Kışın soğuğında yazınsa sıcağında hiç bir yetkilinin yolcuları hesaba katmadığını belirten 55 yaşındaki  Yaşar Ökmen isimli yolcu, ” Köyden geldiğimizde paramız olsada belediyeye binemiyoruz. Jeton diyolar, paso kartı diyolar. rezil oluyoruz milletin içinde. Birde burada oturacak yer düşünmemişler bizim için. Susasak su içecek çeşme yok. İhtiyaç gidermeye terminalin öbür ucuna gitmek durumundayız. Aracımız kaçmış biz rezil olmuşuz kimin umurunda. Dışarıda iniyoruz mecburen, eşyalarımızı it sürür gibi sürüyerek getiriyoruz. yetkililer bunları görmüyormu? bi el atsa şu rezilliğe” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.