İthal hırsızlar suç üstü yakalandı

Çorum’da, mağazalardaki elbise ve ayakkabıların alarmlarını kırarak hırsızlık yapan Iraklı karı kocayı, giydikleri çalıntı gömlek yakalattı…

Edinilen bilgilere göre, Gazi Caddesi üzerinde bulunan çeşitli mağazalardan hırsızlık yapıldığı yönündeki ihbarları değerlendiren polis ekipleri çalışma başlattı. Mağazaların güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Yapılan inceleme sonrasında, Irak vatandaşı olduğu öğrenilen Dimitri F. ile eşi Javhar T.’nin, mağazalara müşteri gibi gelerek, yanlarında taşıdıkları penseyle güvenlik etiketlerini kırdıkları ürünleri çaldıklarını belirledi. Şahısları takibe alan polis ekipleri, Iraklı karı kocanın Gazi Caddesi’nde olduklarını belirledi. Bir süre önce çaldıkları gömleği giyerek aynı mağazada yeniden hırsızlık yapmaya çalışan Iraklı çift, Bahçelievler Polis Merkezi’ne bağlı ekipler tarafından suçüstü yakalandı.

ÜZERLERİNDEN 50 BİN DOLAR ÇIKTI

Gözaltına alınan Dimitri F. ve Javhar T’nin üzerinde yapılan aramada, gazete kağıdına sarılmış halde 50 bin Dolar para bulundu. Şüphelilerin Yozgat’tan geldikleri ve Gazi Caddesi’ndeki 3 ayrı mağazadan elbise ile ayakkabı çaldıkları, ürünlerin üzerindeki alarmı da penseyle kırarak çantalarına koydukları öğrenildi. Emniyetteki sorgularının ardından adli makamlara sevk edilen karı koca, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gnderildiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.