İmam Camiden bağırdı köylü ölümden kurtuldu

ÇORUM’UN KARGI İLÇESİNDE DÜĞÜN YEMEĞİNDEN ZEHİRLENEN 40 KİŞİ HASTANEDE TEDAVİ ALTINA ALINDI. (İSMAİL KABAKDERE - TURAN OZAN ACAR/ÇORUM-İHA)ÇORUM’UN KARGI İLÇESİNDE DÜĞÜN YEMEĞİNDEN ZEHİRLENEN 40 KİŞİ HASTANEDE TEDAVİ ALTINA ALINDI. (İSMAİL KABAKDERE - TURAN OZAN ACAR/ÇORUM-İHA)Çorum-Kargı ilçesinde düğünde yedikleri yemekten zehirlenen 40 kişi  tedavi altına alındı.
Olay,Pazar akşamı saat  19.30 sıralarında  ilçeye bağlı Hacıhamza köyü, Obruk Mahallesi’nde meydana geldi. Mehmet Çetin’in oğlu Mustafa Çetin için yaptığı düğünde davetlilere keşkek, pilav, nohut ve ayran ikram edildi. Düğünün ardından kusan ve midesinden kan gelen bir çocuğun ailesi, çocuğu Osmancık Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Yapılan tetkiklerde küçük çocuğun zehirlendiğinin anlaşılması üzenine, vatandaşlar köyün imamını arayarak caminin hoparlörlerinden anons yapılmasını istedi. Daha sonra düğün yemeğinden yiyen 40 kişi özel araçlar ve ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Osmancık, Tosya ve Kargı  Devlet Hastaneleri’nde tedavi altına alınan vatandaşların mideleri yıkandı.
Düğüne katılan davetliler , “Köyde düğün vardı. Yemek yiyenler zehirlenmiş. Bir çocuğun midesinden kanama gelince ben kendi aracımla çocuğu hastaneye getirdim. İmamı aradım, şikayeti olanlar varsa hastaneye başvursunlar diye. Rahatsızlananların bir kısmı da Kargı Devlet Hastanesi’ne gitmiş. diğerleri ise Osmancık Devlet hastanesine kaldırıldı” dedi.. Zehirlenen vatandaşların tetavi sonrası sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.