13 Nisan 2015 Haber Yayın Tarihi:

İstanbul’da operasyon başladı!

Polis

F tipi örgüte yönelik İstanbul merkezli yeni bir operasyonun düğmesine basıldı. Operasyonda 29 polis hakkında gözaltı kararı olduğu belirtildi. Gözaltı kararı alınan isimler arasında Eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı ve Eski İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç’ın da olduğu öğrenildi

İstanbul Cumhuriyet Başaavcılığı, Emniyet içindeki F tipi yapılanmaya yönelik yürüttüğü soruşturmada yeni bir operasyonun düğmesine bastı.

İstanbul merkezli operasyon kapsamında 20 ilde eş zamanlı arama gözaltı işlemi başlatıldı. Operasyonda 29 polis hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınacak isimler rasında Eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı ve Eski İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç’ın da bulunduğu belirtildi.

Şüpheli polislere, “casusluk, sahtecilik, yasa dışı dinleme, kişisel verileri kaydetme, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs” suçlamaları yöneltiliyor.

Terörle mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Şubeleri tarafından ortaklaşa yürütülen operasyonda şüphelilerin adreslerindeki aramaların devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...