30 Mart 2015 Haber Yayın Tarihi:

Avukata Meydan dayağı

Av. ErkutAv HastanelikÇORUM’da Cuma günü akşam saatlerinde Yeniyol Mahallesi Sel Sokak üzerinde bir avukat kavga sırasında dövülerek hastanelik edildi.

Olayın tanıklarından ismini vermek istemeyen kişilerin verdiği bilgiye göre olayın oluşumu şöyle;

Çorum Barosu avukatlarından Erkut Ç., meydana gelen maddi hasarlı trafik kazası sonrası A.U., A.H.T ve M.U., ile tartışma yaşandı. Ruhsatlı silahını çeken Av. Erkut Ç. havaya 3 el ateş açtı. Sonrasında karşı taraftan olan A.U. nun başına silahını dayadı. Bu hareket sonrasında tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. A.U., A.H.T ve M.U. Av. Erkut Ç. nin silahını elinden alarak etkisiz hale getirdi. Kafasından, belinden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Av. Erkut Ç. ambulansla Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tetkikler sonrasında Av. Erkut Ç.’nin kol, burun bel bölgelerinde kırıkların olduğu öğrenildi.

Av. Erkut Ç.’nin daha öncede adı haberlere konu olmuş silah zoruyla adam kaçırmış darp etmiş ve Bürosunda da bir kişi tarafından darp edilerek parmakları kırılmıştı
Olay yerine gelen emniyet görevlileri, avukatın ruhsatlı silahına el koyarken, üç kişiyi gözaltına aldı.  Avukat E,Ç., üç kişiden şikayetçi olurken, zanlılarda Av. Erkut Ç.den şikayetçi oldu. Gözaltına alınan zanlılar savcılıkta alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldılar.  Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Düşünceni söyle, yorum yaz...