Haber Yayın Tarihi:

Neredeydiniz Beyler?

İl BaşkanlarıÇorum siyasetinin özlenen birliktelik tablosu, Kent Konseyi Toplantısı’nda oluştu. Kent Konseyi Başkanı Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan başkanlığında gerçekleştirilen yönetim toplantısına katılan AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım ve MHP İl Başkanvekili Şahin Çakın’ın birlikteliği, “Çorum için özlenen tablo” olarak yorumlandı.

Oluşan Taplo sonrasında, ‘akıllara şimdiye kadar neden bir araya gelmediniz?’ sorusu akıllara takıldı.

Tanışma ve faaliyet görüşmesinin yapıldığı toplantıda söz alan siyasiler, Çorum ortak paydasında yapılacak her8 türlü hizmette var olduklarını ve destek olacaklarını belirtirken, özellikle gençlere yönelik yapılan hizmetlerin önemine vurgu yaparak, gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması için yapılacak çalışmaları daha çok önemsediklerini aktardılar.

AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, Kent konseyi çalışmalarını beğeni ve takdirle takip ettiklerini anlatarak, “Corum hepimizin içinde yol aldığı bir gemidir. El birliği ile gemimizi koruyup, geleceğe daha güvenle yol almalıyız.” derken, aynı görüşleri paylaştığını vurgulayan CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım da, Çorum’da ikili bir yapıda olduğu izleniminden kurtulması gerektiğini, “Paylaşamayacağımız hiç bir şey olmamalı, güneş gibi herkese eşit doğup eşit ısıta bilmeyiz. Her siyasi partinin amacı Çorum’a hizmet etmektir ve bizler de Çorum’un hizmetkarıyız.” sözleriyle aktardı.

Yıldırım ayrıca, 23 Nisan’da Çorum’dan oluşturulacak bir öğrenci kafilesini İstanbul Sarıyer Belediyesi’n de misafir ettirebileceklerini belirterek, Kent Konseyi’nin bu yönde organizasyon yapmasından mutlu olacaklarını ifade etti.

MHP İl Başkan Yardımcısı Şahin Çakın da, Çorum’da yapılacak hizmetler için kendilerinin de var olduklarını söyleyerek, “Hepimiz hizmet için buradayız. Çorum’a dair yapılacak her türlü hizmette biz de varız.” dedi.

Belediye Meclisi’nde gurubu bulunan ve temsil edilen siyasi partilerle birlikte çalışma yapma gayreti, Kent Konseyi’nin bütünleştirici tavrını ortaya sererken, siyasi parti başkanlarının da bu yaklaşıma karşı verdiği olumlu cevap, kamuoyu tarafından da memnuniyetle ve takdirle karşılandı.

 

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...