Haber Yayın Tarihi:

İlgü Engel tanımıyor

turgut_ilgu_ilcelerde_h22031CHP Çorum Milletvekili Aday Adayı Turgut İlgü, Bayat, Uğurludağ ve merkez köyleri ile Osmancık’ı ziyaret etti.

Bayat, Uğurludağ ve merkez köylerini ziyaretinde gündemi değerlendiren İlgü,” İktidar bir başkanlık türküsü tutturmuş gidiyor, kırsal kesimde yaşayan vatandaşın sorunlarından haberleri yok. Ürünü para etmeyen çiftçilerimiz mağdur durumda. Onların sorunlarını çözmek yerine teröristle el sıkışıp kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda ülkeyi bölmeye çalışıyor. ‘PKK bir terörist örgüttür, görüşen şerefsizdir’ diye halkı kandıranların bugün çözüm süreci adı altında ülkeyi bölme planları yaptıkları ayan beyan ortadadır. Biz tabi ki Kürt sorununun çözülmesinden yanayız ancak bunu üniter yapıyı gözeterek ve vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkarak yapılması taraftarıyız. Partimiz 1989 yılında hazırladığı bir raporla bu sorunun nasıl çözeceğinin bilincinde olduğunu o yıllarda göstermiştir. Biz CHP olarak çiftçimizin, işçimizin sorunlarını da toplumsal sorunların da çözümü olacağımızı iddia ediyoruz. İktidar insanları kandırıyor, biz hiçbir yurttaşımızı kandırmadan siyaset yapmaya gerçekleri ortaya çıkarmaya devam edeceğiz. CHP’nin bir neferi olarak seçilirsem eğer ülkemizde ki bütün sorunların çözümü noktasında elimden geleni yapacağım, Çorum’a projeleriyle hizmet eden bir milletvekili olacağımın sözünü veriyorum” dedi.

İlgü, Osmancık’ta parti üyeleri ile buluştu. Toplantıya CHP Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker’in yanı sıra teşkilat yöneticileri katıldı.

Parti üyelerinden destek isteyen İlgü,”Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu siyasi partide görev yapıyoruz. Ulu Önder’in bize emaneti olan CHP’nin hedefi daima iktidar olmaktır. Biz de bu bilinçle çalışmaya devam edeceğiz, partimizi iktidar yapabilmek için terimizin son damlasına kadar mücadele etmeye, yurttaşlarımıza kendimizi anlatmaya devam edeceğiz. İktidar ülkeyi iyi yönetmiyor. Tüm Cumhuriyet kazanımları satıldı. Ülkemizde insanlar ölüyor, bugün ülkemizde yaşanan tüm olumsuzlukları, sorunları giderebilecek yegâne güç var, oda CHP’dir. Eğer bana destek verirseniz ve seçilirsem Çorum’un tamamının milletvekili olacağım, herkese hizmet etmek için çalışacağım, mecliste oturan milletvekili değil, mecliste ve sahada Çorum için çalışan bir milletvekili olacağım. Mustafa Kemal’in bize emanet ettiği bu vatanın hayatımın sonuna kadar koruyucusu, bekçisi olacağım” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...