Haber Yayın Tarihi:

Taraftara Biber gazı

MAÇ (1)ÇORUM’da oynanan Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5’inci Grup 20’nci hafta maçında Ulukavakspor ile Fatsa Belediyespor arasında oynanan maç sonunda ortalık savaş alanına döndü.
Ulukavakspor, ligde kalması açısından büyük önem taşıyan maçta Fatsa Belediyespor ile karşı karşıya geldi. 3-1 konuk takımın üstünlüğü ile sona eren maçın ardından saha karıştı. İddiaya göre hakemin bitiş düdüğü ile birlikte gülerek soyunma odasına doğru koşan Fatsa Belediyespor kalecisi Doğan Cankurtaran’ın bu hareketiyle tahrik olan ev sahibi takım taraftarları ve oyuncuları, kaleci Doğan’a tepki gösterdi.
Ulukavaksporlu futbolcular koşarak sahayı terk eden kaleci Doğan’ı kovalarken, diğer futbolcular da birbirlerine girdi. Futbolcuların saha içerisindeki kavgasına anında müdahale eden polis, biber gazıyla Ulukavaksporlu futbolcuları uzaklaştırmak istedi. 2 futbolcu biber gazından etkilenirken, kavgaya konuk takım seyircileri de dahil olmaya çalıştı. Ev sahibi takım oyuncularına saldırmak isteyen Fatsa Belediyespor taraftarlarını, saha ile tribünler arasında bulunan teller engelledi. Bir süre futbolcularla tartışan Fatsa Belediyespor taraftarlar polisin müdahalesiyle sahadan çıkartıldı.
Maç sonunda yaşanan olaylar nedeniyle hakemler de bir süre sahadan çıkamadı. Hakemler, Ulukavakspor taraftarlarının dağılmasının ardından polis eşliğinde hakem odasına gidebildi. Yaşanan olayların ardından Fatsa Belediyespor’dan 3, Ulukavakspor’dan 1 futbolcuya hakemin kırmızı kart verdiği belirtildi. Olaylar her 2 takımın da soyunma odasına girmeleriyle son bulurken, konuk takım polis eskortu eşliğinde şehirden ayrıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...