Haber Yayın Tarihi:

Su Faturaları artık ATM lerden de Ödenecek

FaturaÇorum Belediyesi su faturalarının Ziraat Bankası ve Halk Bankası ATM’lerinden ödenebileceğini açıkladı.

Belediye Basın Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, pek çok yeniliği ve kolaylığı bir bir Çorumlular’a sunduğu belirtilen belediyenin, şimdi de su faturalarının Ziraat ve Halk Bankası ATM’lerinden abone numarası ile ödenebilmesinin yolunu açtığı bildirildi.

İlgili bankalar ile yapılan online anlaşmanın ardından vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak uygulama hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, “Bugünden itibaren su abonelerimiz ödeme yapmak için veznelerde beklemek zorunda kalmayacak. Vatandaşlarımız hafta sonu diğer tatil günleri ve mesai saatleri haricinde de istenilen zamanda rahatlıkla şehir genelinde bulunan Ziraat Bankası ve Halk Bankası ATM’lerinden abone numarası ile faturasını nakit olarak, hızlı ve kolay bir şekilde ödeyebilecektir. Her iki bankanın  ATM’lerinden kartsız ve nakit olarak gerçekleştirilen bu işlemler sonunda para üstü madeni para ya da banknot olarak geri verilecek.”dedi.

Belediyenin daha öncede pek çok kolaylığı hayata geçirdiğine vurgu yapan Belediye Başkan Yardımcısı Yabacıoğlu,”Vatandaşların belediye hizmetlerine daha kolay bir şekilde ulaşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yakın bir zamanda abonelerimiz Vakıfbank ATM’lerinden de su faturalarını ödeyebilecek. Sistem uyum çalışmaları devam ediyor.” diye konuştu.

‘Tek sicil büyük kolaylık’

Belediye’nin tek sicil uygulamasına büyük önem verdiğini ve uygulamada büyük mesafe katedildiğini de belirten Yabacıoğlu,”Herhangi bir işlem için belediye müracaat eden vatandaşlarımızın öncelikle sicil birleştirme işlemini yapması gerekiyor. Bu uygulama ile hem belediyemizin hem de hemşehrilerimizin iş ve işlemleri daha kolay bir şekilde sonuçlanmış olacak.” diye konuştu.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...