Haber Yayın Tarihi:

CHP’nin 6 Okundan 1si çıkartıldı

 

DSCN1987DSCN1888CHP AmblemiYaklaşan seçim çalışmaları neticesinde Aday adayları hızını artırırken, Amblemlerdeki değişikliklerde ortaya çıkmaya başladı.

CHP nin ambleminde bulunan 6 ok işaretinin anlamları, Laiklik, Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Devletçilik ve Devrimcilik şeklinde sıralanırken, CHP Çorum Milletvekili ve Milletvekili Aday Adayı Av. Tufan Köse Seçim Çalışmaları ile ilgili yaptırmış olduğu Kart postallar ve el ilanlarında 5 oku amblemine bastırarak CHP üyelerine dağıttı.

Çorum Merkez dahil 12 bin üyeye dağıtılan bu el ilanları ve Kartpostallar tepkiye neden oldu.

6 oktan hangi anlamın çıkartıldığını anlamak isteyen vatandaşlar,’ Atatürk’ün ilke ve devrimlerini temsil eden 6 okun her birisi bu vatanın bekasıdır. Bu oklardan birisini çıkartmak Vatana ihanettir, partinin amacına ihanettir. Dahası CHP’ye gönül veren insanlara hakarettir. Bu sorumsuzluğun ve densizliğin hesabını CHP seçmenine ve tüm halka vermek zorundalar’ dedi.

‘Bilinç altımı’

Rakip parti Aday Adaylarının diline düşmek ve dalga konusu olmak bize yakışmaz diyen CHP seçmenleri, bu olayın acabalarla dolu olduğunun altını çiziyor. Acaba partinin yetkili mercilerinin aklından geçen bir şey varda bize kabul ettirmeye mi çalışıyorlar diyen Bazı kişiler, ‘ Bu bilinçli yapılmış bir harekettir. Aksi takdirde bu su götürmez hatadır. Bu hatayı da bilinçli insanların yapması kabul edilemez. Bir Milletvekili aday adayı bu olayı bahanelerle kapatamaz’ dedi.

Suludere;’ Matbaa hatası’

Çorum CHP Merkez İlçe Başkanı Alaattin Suludere saat 12.45 sıralarında yaptığı sözlü açıklamasında, ‘ Bu olayda kasıt yoktur. Tamamen Baskı Hatasıdır. Bu hata Fark edilince el ilanları ve kart Postallar toplatılarak imha edildi ve yerine yenileri basıldı’ dedi.

 

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...