Haber Yayın Tarihi:

AKP ‘deTemayül bitti, heyacan had safhada

ak_parti_temyls1AK Parti Çorum Teşkilatında teşkilat temayül yoklaması geçtiğimiz hafta sonu yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Teşkilat temayül yoklaması cumartesi günü saat 10.00’da başlayıp 16.00’da sona erdi.
7 Haziran da yapılacak 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi aday adaylığı için müracaat eden 39 kişiden 36’sı temayül yoklamasına katıldı. Temayül yoklamasına Genel Merkezden Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Osman Can ile Asuman Erdoğan, Emine Ergül, Ahmet Furkan Akın’dan oluşan komisyon üyeleri de katıldı. Atatürk Spor Salonu’nda yapılan temayül yoklamasında İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç, İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. Oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasının ardından oylar Genel Merkeze götürüldü. Oylamanın sonuçlarıyla ilgili değerlendirmeyi Genel Merkez yapacak.
Oylama öncesinde açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, temayül yoklamasında Çorum merkez ve 13 ilçeden genel merkez tarafından belirlenen 2 bin 056 kişinin oy kullanacağını açıkladı. Temayül yoklamasına katılacak tüm aday adaylarına başarılar dileyen Rumi Bekiroğlu şöyle dedi:
“Temayül yoklamasında üyeliği devam eden AK Parti Kurucular Kurulu Üyeleri (ikamet ettiği seçim çevresinde), İl Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, İl Gençlik ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, İl Demokrasi Hakem Kurulu Başkan ve Üyeleri, İl Disiplin Kurulu Başkan ve Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Parti Üyesi İl ve İlçe Belediye Başkanları, Parti Üyesi İl ve İlçe Belediye Meclisi Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri, Belde Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, Belde Gençlik ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, Parti Üyesi Belde Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri, Köy ve Mahalle Başkanları, Temsilcileri, Parti üyeliği devam eden ve aday adayı olmayan Eski İl Başkanları (İkamet ettiği seçim çevresinde) Parti üyesi, 22. 23. ve 24. Dönem, aday adayı olmayan, milletvekilleri (ikamet ettiği seçim çevresinde) teşkilat temayül yoklamasında oy kullanacaktır. İlimiz, merkez ilçemizle birlikte 13 ilçeden oluşmakta olup Genel Merkezimizin belirlemiş olduğu takriben 2056 kişi teşkilat temayül yoklamasında oy kullanacaktır. Bütün adaylarımıza başarılar diliyorum.”

 

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...