Haber Yayın Tarihi:

Ziraat Odasında Seçim Tekrarı

Alaca Ziraat Odası

İptal edilen Alaca Ziraat Odası seçimleri ile ilgili açıklama yapan Başkan İlhan Yılmaz, seçim sandıklarının saat 17.00’da açılması gerekirken 12.40’ da açılması iddiasıyla 2 delegenin “oy kullanamadıkları gerekçesiyle Ankara Yüksek Seçim Kurulu’na seçimde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla itiraz ettiklerini belirtti.
Ankara Yüksek Seçim Kurulu’nun ise yapılan itirazı değerlendirerek, 8 Şubat tarihinde yapılan seçimlerin iptal edildiğini ve Alaca Ziraat Odası seçimlerinin önümüzdeki günlerde yenileneceği yönünde karar verdiğini öğrendiklerini dile getiren Yılmaz, görev tekrar devraldıklarını ve odayı seçime götüreceklerini söyledi.
Başkan İlhan Yılmaz açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Bizim tek amacımız ne olursa olsun seçimlerin hakkaniyet içinde ve usulüne uygun bir şekilde yapılmasıdır. Sayın Hüseyin Kaya ve ekibi de çok yakın ve değerli arkadaşlarımızdır, eminim onlarda Odamıza çok değerli hizmetler vereceklerdi. Ancak ortada yapılan bir yanlış ve usulsüzlük varsa buna itiraz etmekte yine bizim çiftçilerimize karşı bir sorumluluğumuzdur. Seçimlerin yenilenmesi ortadaki şaibenin kalkması açısından gereklidir. Tekrarlanacak seçimlerde yeniden adaylığımı açıklıyor ve huzurlu, sükunetli bir seçim süreci geçirilmesini temenni ediyor, yağışlı geçen bir kış mevsiminin ardından çiftçilerimize yeni üretim sezonunda bol ürün bol kazanç diliyorum.”

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...