Haber Yayın Tarihi:

VATAN Heyeti Suriye Yolunda

11009094_1042849159065351_139735580322575000_nPerinçek

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve heyetindeki milletvekilleri Birgül Ayman Güler ve Süheyl Batum’un Suriye’de resmi temaslarda bulunmak üzere Şam’a gideceği açıklandı. Perinçek, “Milli Hükümet kurulunca, Süleyman Şah Türbesi’nde dostumuz Beşar Esad’la birlikte saygı duruşunda bulunacağız” dedi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın davetlisi olarak Şam’a 3 günlük ziyarette bulunacağı ifade edilen Vatan Partisi heyetinin Suriye devlet yöneticileriyle de görüşeceği belirtildi. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile gerçekleştirilecek olan görüşmede, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin onarılması ve geliştirilmesi konuları ele alınacağı söylendi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ziyaret hakkında şu açıklamada bulundu: “Tayyip Erdoğanlar, komşunun evinde yangın çıkarttı. Şimdi alevler, bizim evimizin kapısını penceresini yalıyor. Suriye’nin başına açılan belâ, Türkiye’nin başına açılan belâdır. Suriye düşmanlığı, Türkiye düşmanlığıdır. Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür. Suriye’de barış, Türkiye’de barıştır. Suriye, Irak ve İran ile işbirliği yaparak, bölgemizdeki bölücü ve yobaz terörüne son vereceğiz. Millî Hükümet kurulunca, Süleyman Şah türbesinde dostumuz Beşar Esad’la birlikte saygı duruşunda bulunacağız.”

28 Şubat-3 Mart 2015 tarihleri arasında Suriye’de resmi temaslarda bulunmak üzere Şam’a gidecek olan heyet şu isimlerden oluşuyor:

Heyet Başkanı: Doğu Perinçek,Vatan Partisi Genel Başkanı

Heyet Üyeleri: Türkmen Parlamentosu Başkanı Prof. Dr. Ümit Akkoyunlu, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum, Eski Milli Savunma Bakanı Barlas Doğu, İzmir Milletvekili Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Fırat Karalı, Genelkurmay İstihbarat E. Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yunus Soner, 58. ve 59. Türkiye Hükümeti’nde Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, işadamı Ali Rıza Tekin, Mardin Dekorya Aşireti Lideri Abdülkadir Yıldız, Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Yuva.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...